פתיחה מוצלחת מאוד לקמפיין גיוס ההמונים של הקונגרס לעזרה למשפחות נזקקות * הקהילה הבוכרית בארה”ב תרמה בתוך מספר ימים סכום של כמיליון שקלים למען אחיהם עניי ארץ ישראל

שבוע של הצלחה מסחררת לקמפיין גיוס ההמונים של הקונגרס לקראת חג הפסח. שבוע שבו נרתמו בני קהילת הבוכרים היושבים בניו יורק, למען אחיהם בני ארץ ישראל ופתחו את ליבם ואת ארנקם למען המטרה הקדושה של עזרה וסיוע למשפחות נזקקות לאורך כל השנה. במהלך מספר ימים בהם הושק הקמפיין בארצות הברית, נאסף סכום ענק של למעלה מ-300 אלף דולר. זאת בתרומתם של כ-200 תורמים שלא חשבו פעמיים וגמרו אומר לסייע לאחיהם ואחיותיהם בני העדה.

מבין התרומות ניתן לראות כאלו שהקדישו את התרומה לעילוי נשמת יקיריהם שהלכו לעולמם, או לרפואתם וזכותם של בני משפחתם ואהוביהם. בין התרומות ניתן לראות גם תרומות של אלפי דולרים וגם של דולרים בודדים. סכום התרומה אמנם חשוב, ככל שהתרומה גדולה יותר, כך היכולת של הקונגרס לסייע למשחות תגדל יותר ויותר. אך אלמנט האחדות הוא גם חשוב מאוד והתרומות של אלו שיכולים להרשות לעצמם לתרום סכומים קטנים, מרגשים מאוד. כזכור, כל שקל שנתרם לקמפיין, מוכפל על ידי נשיא הקונגרס מר לבייב, כך שהסכום יהיה שווה לשני שקלים. כאשר המטרה הסופית של הקמפיין היא לגייס סכום של שני מיליון דולר, מיליון דולר מהציבור שאותו ישווה נשיא הקונגרס מר לבייב במיליון דולר נוספים.

בין התורמים המכובדים בארצות הברית היה גם תורם אחד שהתקשר באופן אישי לקונגרס בישראל ועדכן אותם על תרומתו ועל משפחה קרובה שלו שנפגעה קשה כלכלית בתקופת הקורונה ושזקוקה לסיוע, למרות שהם מתביישים לפנות אליו. בקונגרס עדכנו אותו שמהמשפחה הזאת כבר נמצאת ברשימות ומקבלת תמיכה קבועה ודיסקרטית מהקונגרס בשנה האחרונה. התורם הנכבד התרגש מאוד וביקש להכפיל את תרומתו.

מר אהליאב אבוטבול, מנהל הקמפיין מטעם חברת צ’ארידי אומר ל’מנורה’ כי הוא מופתע מעוצמת ההתגייסות בקרב הקהילה בארה”ב “אני מנהל עשרות קמפיינים בשנה ואני לא זוכר שנתקלתי בכזו התגייסות של אנשים הגרים בחו”ל למען מטרה של צדקה בארץ ישראל, הן מצד הסכומים והן מצד כמות התורמים”. כנראה שאליאב טרם נחשף לאחדות המופלאה של הקהילה הבוכרית בישראל ובעולם. בימים הקרובים יעבור המיקוד של הקמפיין אל תושבי ארץ ישראל שבתורם ישיבו לתושבי ניו יורק ויתרמו אף יותר מהם למען אחיהם הזקוקים לסיוע במזון וביגוד.

לאתר הקמפיין: https://charidy.com/cmp/achdut365

Leave a Reply

Your email address will not be published.