כ-450 איש הגיעו להיכל התרבות כדי לצפות במופע “הירושה של סבתא” באירוע שהפיק אגף שח”ק. עוד לפני תחילת המופע הציגו הפעילים הקהילתיים את הפעילות שלהם לטובת הקהילה הבוכרית בעיר

אירוע פתיחת השנה לקהילה הבוכרית באור יהודה שהתקיים בשבוע שעבר בהיכל התרבות, גם הוותיקים בקהילה לא זוכרים הרבה מאוד זמן. אחרי הפסקה ארוכה מאוד שנכפתה בשל נגיף הקורונה, חזרה הקהילה בהמוניה אל ההיכל. כ-450 איש הגיעו לצפות במופע “הירושה של סבתא” אותו כתבו וביימו רונן וחי דוידוב. האירוע התקיים במעמד חבר מועצת העיר, אברהם בורוכוב, הממונה על אגף שח”ק בעירייה.

האירוע התקיים בהפקת מחלקת משאבי קהילה באגף לשירותים חברתיים וקהילתיים בשיתוחף קבוצת הפעילים הקהילתיים הבוכרים הפועלים בעיר. עוד לפני תחילת המופע, שיתפו הפעילים בנוגע לפעילויות הרבות הצפויות השנה לשימור המסורת והפולקלור של הקהילה והבטיחו כי יש עוד הרבה מאוד למה לצפות.

מראש העיר, ליאת שוחט, נבצר מלהגיע לאירוע, אך היא ציינה: “אנו עוטפים במשך כל השנה את הקהילה הבוכרית ודואגים לספק מענה תרבותי עשיר לתושבים שלנו מתוך הבנה כי יש חשיבות רבה לשימור הפולקלור של בני ובנות הקהילה. באמצעות מחלקת משאבי קהילה באגף שח”ק אנו מקיימים פעילויות ואירועים רבים ואני שמחה לראות שהציבור בעיר התגעגע ומצביע ברגליים. זו הזדמנות להודות לפעילים הקהילתיים שלנו שעומלים יחד איתנו על התכניות לקהילה, וכמובן לאברהם בורוכוב שמלווה את הקהילה מקרוב ומסייע בשלל התחומים”.

צילומים: דוברות עיריית אור יהודה

Leave a Reply

Your email address will not be published.