בערב מיוחד בו סיימו המשתתפים מסכתות תלמוד לע”נ הרב רבין זצ”ל נאם הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף על גדולתו של הרב ועל חשיבותה של העדה הבוכרית בבניין עולם התורה בארץ בישראל

לרגל יום השנה השני לפטירתו של רב העדה הבוכרית, הרב פנחס רבין זצ”ל, התקיים אירוע סיום מסכתות ואזכרה לרב רבין זצ”ל בהשתתפות בנו אב”ד פתח תקוה והרב הראשי לעדה הבוכרית הרב בנציון הכהן רבין שליט”א, הרב הראשי לישראל הראשון לציון הרב יצחק יוסף שליט”א. הדיין הרב אייל יוסף שליט”א ורבנים נוספים. בנוכחותו של קהל גדול שבאו לכבד את זכרו של הרב.

בשיאו של הערב, הספיד הראשון לציון את הרב רבין זצ”ל, וסיפר על ההיכרות ארוכת השנים שלו עם הרב ועל הכבוד שרחשו לו ולעדה הבוכרית בכלל בבית מרן הרב עובדיה יוסף זצוק”ל. כמו כן סיפר הראשון לציון על האווירה המיוחדת שהייתה שרויה ברחובות שכונת הבוכרים בימים ההם. הראשון לציון הוסיף לדבר על החשיבות והתרומה הרבה של העדה הבוכרית לבניין עולם התורה בישראל, ועל ההתרגשות שאחזה בו בבואו לאירוע ההכתרה המפואר והחשוב של בנו וממשיך דרכו של הרב פנחס רבין זצ”ל, הרב בנציון הכהן רבין שליט”א לרבה הראשי של העדה הבוכרית. דבריו של הראשון לציון ריגשו מאוד את הנוכחים, מוקירי זכרו של הרב פנחס רבין זצ”ל.

Leave a Reply

Your email address will not be published.