שוער הכדורגל בן העדה הבוכרית – גיא חיימוב, שסבל מפציעה ממושכת, הודיע על פרישה בגיל 34: “מרגיש סיפוק רב. גאווה, הגשמה עצמית ואני אסיר תודה על כל רגע ורגע”

מאת: אליעזר גליבוב

אחד השוערים הבכירים ביותר בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות – גיא חיימוב, הודיע השבוע שהוא תולה את הכפפות וזאת בשל הפציעה בכתף שבגינה הוא נעדר תקופה ממושכת.

“אני מרגיש סיפוק רב, גאווה והגשמה עצמית וגם אסיר תודה על כל רגע ורגע.” כתב חיימוב בהודעת הפרישה שלו “עשיתי דרך שהיו בה עליות וירידות, כישלונות שחישלו אותי, פציעות שחיזקו וביגרו אותי, תארים והצלחות שגרמו לי סיפוק ואושר עילאי, שיאים לצד ישיבה על הספסל”.

“היום הוא יום מיוחד בשבילי. חודש אלול, חודש הרחמים והסליחות – חודש בו משתדלים לעשות חשבון נפש. עבורי, החודש הזה, בשנה זו, הוא הזמן לסיים את המסע שלי בכדורגל שהתחיל לפני 28 שנה. אני בוחר היום לתלות את הכפפות, לאפסן את הנעליים, ולהיות שלם ומלא תודה על המזל הגדול שהיה לי.”

חיימוב שהחל את דרכו במחלקת הנוער של מכבי תל אביב בשכונת קריית שלום ביקש להודות לכל האנשים שליוו אותו בקריירת ארוכת השנים “אני יודע שלומר פשוט ‘תודה’ זה לא מספיק על מנת להביע הכרת התודה שלי כלפי כל מי שהיה איתי מגיל 6 על הדשא בקריית שלום ועד היום. אני מודה לשם יתברך שהיה לצידי בכל רגע ורגע באותם השנים, במאות אם לא אלפי רגעים מורכבים וכמובן שזיכה אותי להיות אחד מתוך אלפי ילדים שמתחילים לשחק כדורגל ומצליחים להגשים את החלום שלהם להיות שחקן ולי גיא הקטן שהתחיל אי שם לשחק במכבי ת”א , הייתה הזכות והגשמתי אותה.”

התואר הראשון בו זכה חיימוב היה במדי עירוני קריית שמונה, עימה זכה בגביע המדינה. שיא הקריירה של חיימוב הגיע בקבוצת הפועל באר שבע, אליה עבר בשנת 2016 ובה זכה בשתי אליפויות והשתתפות בליגה האירופית. חיימוב גם זכה לשחק בחו”ל במדיה של הוא שיחק א.א.ק לרנקה הקפריסאית תחת המאמן הישראלי רן בן שמעון.

השוער רשם שלוש הופעות במדי נבחרת ישראל והקבוצה האחרונה בה שיחק חיימוב הייתה מכבי חיפה. בסך הכל הוא זכה בשתי אליפויות, פעם אחת בגביע המדינה, פעמיים בגביע הטוטו ופעמיים בתואר אלוף האלופים.

“אני נפרד עם חיוך והוקרת תודה כל כך עמוקה. תודה לך כדורגל , לנצח תהיה חלק ממני.” סיכם חיימוב.

Leave a Reply

Your email address will not be published.