בעקבות סערת בן אנד ג’ריס והקריאה לחרם מוצרי החברה הגיעה שרת הפנים אילת שקד כדי לתמוך בעובדי המפעל המקומי ולחזק את הבעלים אבי זינגר, שנלחם נגד חברת האם, שמבקשת לא למכור את מוצריה ביהודה ושומרון.

ביקורה של שקד הגיע בעקבות פנייתו של ראש העיר אליהו זהר לעוזרי השרה מהם ביקש ששקד תבוא למפעל באיזור התעשיה באר טוביה גם ללמוד מקרוב וגם לחבק ולתמוך בעובדי המפעל ובהנהלתה. ואכן היום בבוקר הגיעה השרה לסיור במפעל

במהלך הביקור אמרה שקד “לא את בן אנד ג׳ריס הישראלי צריך להחרים – הפוך, צריך לקנות בן אנד ג׳ריס בישראל”, והוסיפה: “המנכ״ל של בן אנד ג׳ריס ישראל נלחם כמה שנים מלחמת חורמה נגד ארגוני ה-BDS הוא מסרב לקבל את התנאי של בן אנד ג׳ריס העולמי, להחרים חלקים מישראל, ואנחנו נעשה כל מה שצריך כדי להפוך את ההחלטה שלהם”.

ראש העיר אליהו זהר התייחס  להחלטת בן אנד ג’ריס העולמית לא לחדש חוזה עם בן אנד גריס ישראל ואמר: “בושה וחרפה שחברה גדולה ככל שתהיה נכנעת לתכתיבים של ה-b.d.s , ארגון עוכר ישראל. אני גאה בבן אנד ג’ריס ישראל שלא נכנעה לתכתיבים מלמעלה. בן אנד ג’ריס מייצרת גלידות, מליוני לקוחות ישראליים צרכו בנאמנות גלידה זו, מליוני ילדים אהבו אותה ובהינף יד החברה הבינלאומית בגדה בלקוחותיה ובעיקר בילדים בושה”

זוהר הוסיף ואמר ” במהלך הביקור והשרה שוחחנו עם העובדים והנהלת המפעל. היינו תמימי דעים כי החלטה זו של בן אנד גריס העולמית היא כניעה לחבורת שונאי ישראל ואנטישמים בעולם. צריך לעצור בכל מחיר את כדור השלג שעלול להעצים ולהרחיב תופעה זו. לא ניכנע לתכתיבים אלה. ברוך ה’ מדינת ישראל היא מדינה חזקה, עצמאית, דמוקרטית – היא ורק היא תקבע את גורלה ולא חבורה של אכולי שינאה לישראל ובאופן אישי, אני מצדיע למנהלי בן אנד ג’ריס ישראל על עמידתם האיתנה”

זוהר הפנה קריאה לציבור שלא להחרים את מוצרי החברה המיוצרים בארץ “החברה מפרנסת 160 עובדים , 80 מתוכם מקרית מלאכי, מפרנסת חקלאים רבים בסביבה ועוד מעגל גדול של ספקים”

ממשלת ישראל ביקש זוהר לחזק את מנהלי החברה הישראלית, לתמוך במפעל בכל דרך אפשרית ולדאוג שמפעל זה לא ייסגר. לא רק מתוך דאגה ל-160 עובדים אלא להעביר מסר לעולם- “לא תוכלו לנו- רציתם לפגוע בנו- במקום זה עוד התפתחנו ועוד גייסנו עובדים נוספים”. גלידה שהיא קונצנזוס עולמי. שתינוקות אוכלים יחד עם מבוגרים וקשישים, הפכה לשנויה במחלוקת- הכל בשם שינאת ישראל. לא יעזור לכם- לא תנצחו אותנו”

Leave a Reply

Your email address will not be published.