תושבי שכונות הדרום של תל-אביב יוצאים למאבק ראשוני כנגד התכנית להעתקת התחנה המרכזית החדשה אל שכונות נווה עופר וקריית שלום

הודעת משרד התחבורה והשרה העומדת בראשו, מרב מיכאלי, על הוצאת הפעילות התחבורתית ממתחם התחנה המרכזית החדשה בתל אביב לקראת פינויה משכונת נווה שאנן גררה שלל תגובות חיוביות וחגיגות של פעילים בדרום העיר. ואולם, כשלושה שבועות אחרי נראה שלא כולם מרוצים מהמהלך.

לפי הסיכום שהושג, עד סוף 2023 יפונו כל האוטובוסים ממתחם התחנה והפעילות התחבורתית תעבור דרומה, באופן זמני, למתחם בית פנורמה בסמוך לשדרות בן צבי. כעת, תושבי השכונות הסמוכות – נוה עופר, קרית שלום ותל גיבורים – פתחו גם הם במאבק שצובר תאוצה ברשתות החברתיות, שבמרכזו התנגדות עזה להקמת התחנה המרכזית בסמוך לבתיהם.

לא שאלו אותנו

אחת התלונות של התושבים היא על כך שאיש לא פנה אליהם או יידע אותם בכוונה להקים תחנה מרכזית למטרופולין הגדול במדינה דווקא בצמוד לבתיהם. ״התחלתי לדבר עם השכנים שלי לראות אם הם מכירים את הדבר הזה. הבנתי שרוב תושבי השכונה לא שמעו על כך ועוד פחות מודעים להשלכות, בעיקר הסביבתיות”, אומר שמחה טללייבסקי (38), שהקים את קבוצת הפייסבוק ״המאבק למניעת מעבר התחנה המרכזית לבית פנורמה ולצומת גיבורים”. טללייבסקי טוען שלמרות ש”ההודעות הרשמיות של עיריית תל אביב ומשרד התחבורה על העברת הפעילות התחבורתית למספר מסופים בעיר – בפועל מדובר רק בבית פנורמה. הבעיה המרכזית היא שאין שקיפות לגבי התוכנית, אין לנו מושג מה הולך לקרות. הדבר היחיד שיודעים הוא שהתחנה תפסיק לפעול בעוד שנתיים ושתהיה תחנה זמנית ל-15 שנה בבית פנורמה. 15 שנה בישראל בפרויקט תשתית זו תקופת זמן שעלולה להתארך גם לעשרות שנים״.

מקורות בעיריית תל אביב מספרים כי המסוף החדש יהיה זמני בלבד וכי אין כוונה להקים במקום מבנה מסחרי, אלא מתחם תחבורתי שיזכיר את מסוף סבידור בצומת ארלוזורוב. גם במשרד התחבורה ציינו כי הפעילות המסחרית במתחם תהיה פעילות מינימלית בלבד לטובת הנוסעים וכי המתחם החדש אכן יהיה מתחם פתוח.

לפי התכנון הקיים, המתחם הקבוע יהיה מתחם משולב של הרק״ל, המטרו, רכבת ישראל ותחנת אוטובוסים שתוקם במע”ר (מרכז עסקים ראשי) בן צבי, בסמיכות לצומת חולון. ״המשרד מקדם בימים אלו תב”ע למתקן הקבוע, שצפוי להיפתח בשנת 2035, כפי  שסוכם בין הצדדים״.

5,000  אוטובוסים ביום

במשרד התחבורה טענו כי בהתאם למתווה שסוכם, פינוי פעילות התחנה המרכזית למתחם הזמני יבוצע לשני מתקנים מרכזים כאשר למתחם הפנורמה תופנה רוב פעילות הנוסעים, ובנוסף יוקם מסוף תפעולי בחניון הלוחמים, אליו תועתק עיקר פעילות התחזוקה והלוגיסטיקה.  החשש שהביע מוביל המאבק הוא כי הסחבת של והעיכובים הידועים בפרויקט הרכבת הקלה יהיו גם אלו שיעכבו את העתקת המתחם הזמני למתחם הקבוע. טללייבסקי הוסיף כי ״לא ברור מה טיב התכנון ועולה החשש שיעבירו את כל אלפי האוטובוסים המזהמים הנה. לא הציעו לנו פתרון רחב, אז אני מבין שרוב תנועת האוטובוסים תעבור לכאן ומבחינה תברואתית וסביבתית המפגעים של נוה שאנן יגיעו ללב שכונת מגורים נוספת. זיהום האוויר התחנה הקיימת חורג מכל מדד. פשוט עושים רילוקיישן למפגע״.

Leave a Reply

Your email address will not be published.