במקצת התיעודים שהמשטרה התירה אמש לפרסום מההתרחשויות המזעזעות בגן הילדים, נראות עובדות בפעוטון מטיחות לכאורה חפצים על פעוטות בגילאי שנה ושנתיים. אחד ההורים סיפר: “הן קשרו אותם ונתנו להם מכות – סרטונים מזעזעים, לא ראינו דבר כזה מעולם”. אחד ההורים, שהתקין בעצמו את מצלמות האבטחה בגן הילדים, הופתע לגלות את המחזות הקשים, זימן את הורי הילדים והציג בפניהם את המחזות הקשים. מיד לאחר מכן הגישו תלונה נגד העובדות שתועדו פועלות באלימות לכאורה, כלפי הילדים.

“האלימות כללה הטחה של הפעוטות על המזרונים, סטירות ומכות על חלקי גוף שונים”, אמרה השופטת זוהר דיבון. “כל זאת הפכו לנורמה מקובלת על ידי צוות הגן. אלימות שלא דווחה, והגננת שחשודה בנקיטת אלימות באופן ישיר כלפי פעוטות. אין להתעלם מכך שהיא הייתה נוכחת כאשר ננקטה אלימות מצד הסייעות כלפי הילדים ואף הנחתה את צוות הגן לנקוט באלימות כלפי הפעוטות”.

“מדובר בפרשה רחבת היקף, חמורה, ונתונים אלה מעלים חשדות חמורים המצדיקות הישארות במעצר”, אמרה. “לאור כל האמור אני מורה על הארכת המעצר בשלושה ימים”.

השופטת דיבון התייחסה לחלקו של בן זוגה של בעלת הגן: “מדובר במי שפנו אליו לעזרה בטיפול בילדים כשהיה קושי לתת מענה לצרכיהם. כאשר הילדים לא עמדו בציפיות הסייעות פנו אליו שיסייע לטפל בילדים באופן אגרסיבי. לקחת אותם למקומות בגן שם היו נענשים. בנסיבות הללו לנוכח ריבוי מקרי האלימות בגן, השיטתיות, וריבוי המעורבים, לא ניתן להפריד בין הדבקים ולהתייחס לכל אחד בנפרד”.

מספר המעורבים בפרשת החשד להתעללות בגן ילדים ברמלה עלה ל-10, עם מעצרה של סייעת בת 27 בחשד לאי-דיווח על האלימות שממנה סבלו הפעוטות במקום. מבין החשודים, מעצרם של תשעה – בהם 7 סייעות, בעלת הגן ובן זוגה – הוארך בסוף השבוע שעבר בחמישה ימים נוספים – עד היום. הסייעת שנעצרה בסוף השבוע שוחררה למעצר בית של 5 ימים בתנאים מגבילים

Leave a Reply

Your email address will not be published.