קהילת הבוכרים בעיר וינה נמצאת כבר יותר משבועיים בבתים

מאות רבות של בני העדה הבוכרית המתגוררים בוינה, בירת אוסטריה, נלחמים יחד כדי לנצח את נגיף קורונה. בשבועות האחרונים נמצאים כל בני הקהילה, ללא יוצא מן הכלל בבתים ויוצאים מהם אך ורק לשעה קלה לצורך הצטיידות במזון או בתרופות.

את ההקפדה על הנהלים בקרב הקהילה, המונה מאות משפחות ו-5 בתי כנסת, ניתן לזקוף לזכות ההחלטות המהירות והנכונות שנקטו מנהיגי ורבני הקהילה. מיד כשנודע דבר המגיפה המתפשטת, הוחלט לסגור את בתי הכנסת והמרכזים והמרכזים הקהילתיים בעיר, שבזמני שגרה עמוס בחברי הקהילה המגיעים אליו כדי לקבל את כל שירותי הקהילה.

החנויות הכשרות סגרו את שעריהן

נשיא קהילת יוצאי בוכרה בוינה, מר שלמה אוסטניאזוב יחד עם יו”ר הוועד, ישראל אברמוב, לקחו ברצינות את ההנחיות והנהיגו את הקהילה לקבל על עצמם את ההנחיות המחמירות בדבר הריחוק החברתי וצמצום המגע, כדי למנוע מקרי הידבקות בקהילה. “הקהילה שלנו היא קהילה חזקה ומאוחדת. אנחנו פועלים ללא הרף לשמירת שלומם של בני הקהילה ולרווחת כולם. מיד כשהחלה המגיפה באוסטריה, הפצנו סרטון בקרב כל בני הקהילה שם אני מופיע יחד עם יו”ר הוועד שלנו מר ישראל אברמוב, בו אנו קוראים לכולם להקפיד על ההנחיות ולהיזהר בכללי ההיגיינה”. אומר אוסטניאזוב.

שלמה אוסטניאזוב- יו"ר הקהילה הבוכרית בוינה.

שלמה אוסטניאזוב- נשיא הקהילה הבוכרית בוינה.

 

שלמה אוסטניאזוב יור הקהילה, וישראל אברמוב יו"ר הוועד, בסרטון הסברה לקהילה.

שלמה אוסטניאזוב נשיא הקהילה, וישראל אברמוב יו”ר הוועד, בסרטון הסברה לקהילה.

לגבי מצבם הבריאותי של בני הקהילה אומר אוסטניאזוב “ככל הידוע לנו, נכון להיום לא נרשמו נדבקים מקרב הקהילה שלנו. היו כמה יהודים שחלו בנגיף קורונה וביקרו בחנויות הכשרות בעיר. מיד יצאה הודעה לכל בני הקהילה עם הזמנים והשעות בהם ביקרו החולים בחנויות, כדי שכל מי שביקר במקומות אלו בשעות הנקובות, יידע להיזהר ולהיכנס לבידוד. בשל תקרית זו, נסגרו לאלתר החנויות הכשרות בעיר והם מתפקדות בשירות משלוחים בלבד”.

גם שיעורי התורה עברו שינוי ובמקום להתאסף בבית הכנסת כדי ללמוד יחד את השיעור השבועי, מוציא הרב אלברט שמעונוב שיעורים מוקלטים בוידאו ושולח אותם ברימת תפוצה לכל בני הקהילה. כך, מנצלים בצורה תורנית את הזמן הפנוי בין כתלי הבית.

שיעור תורה מוקלט של הרב אלברט שמעונוב

שיעור תורה מוקלט של הרב אלברט שמעונוב

 

ביוזמה מרגשת, התאגדו יחד הצעירים שבבני הקהילה הבוכרית המקומית, והחליטו להתנדב מידי יום לערות את הסידורים והקניות הנחוצות לאוכלוסיית הקשישים ומדוכאי החיסון. זאת כדי לאפשר להם לחיות בצורה סבירה עם כל הדברים להם הם זקוקים מבלי להסתכן כלל ביציאה מהבית.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.