ביום שני השבוע התקיים אירוע מיוחד במינו בלב שכונת היוקרה רחביה שבירושלים. מכון יד בן צבי, השוכן בליבה של השכונה, אירח ערב תרבות ופולקלור בוכרי בשיתוף פעולה עם קונגרס יהודי בוכרה העולמי. באירוע השתתפו עשרות רבות של אנשים שבאו לטעום מעט מהתרבות העשירה של יהודי בוכרה.

האירוע החל בדברי פתיחה של המנחה ושדרן הרדיו הבוכרי, מר יוסף מירזייב. לאחר מכן נהנו האורחים ממופע פתיחה מרהיב ומוזיקלי במיוחד של משפחת אקילוב, שהביאו את האווירה הבוכרית לליבה של ירושלים. חכ”ל אמנון כהן יו”ר חוג הידידם של הקונגרס בירך את הקהל ואת יד בן צבי על היוזמה החשובה ועל שיתוף הפעולה המבורך בין יד בן צבי לבן הקונגרס לאורך השנים. ד”ר זאב לוין מהמרכז לחקר יהודי בוכרה דיבר על העומק התרבותי אליו הוא נחשף בכל פעם מחדש במחקר ההיסטורי על יהודי בוכרה. אחריו דיברה פרופ’ גלית חזן רוקם מהאוניברסיטה העברית. המשורר הישראלי הנודע מר רוני סומק שיתף את האורחים מרשמיו המשמעותיים מביקורו האחרון באוזבקיסטן.

במהלך הערב, דיברה בפני האורחים הפרופסור יעל מהל על ספרה החדש ‘לב ללב ראי’ שיצא לאחרונה לאור וכולל בתוכו פתגמים ופרפראות של יהודי בוכרה לדורותיהם. לסיום, הופיע בפני הקהל הזמר אבי חן ולהקתו שכמו תמיד, יודעים לשמח ולהרים את האווירה כיאה לחגיגה בוכרית אמיתית.

Leave a Reply

Your email address will not be published.