נשות העדה התכנסו לראשונה במתכונת מורחבת לחגוג יחד את יום ‘זאת חנוכה’ במסיבה שמחה בבית הקונגרס בתל אביב

מאז תחילתה של מגפת הקורונה, בית הקונגרס בתל אביב שהיה נוהג לארח אירועים רבי משתתפים כדבר שבשגרה, נותר כשהוא מארח אירועים קטנים ומצומצמים בלבד. ביום שני השבוע בית הקונגרס חזר להדרתו הראשונה ואירח מסיבת חנוכה רבת משתתפות לנשות הגיל השלישי של העדה הבוכרית. מעל מאתיים נשים הגיעו לבית הקונגרס למסיבה, הנשים מילאו את כל אולם האירועים בבית הקונגרס מפה לפה והאווירה המיוחדת הורגשה במקום. 

במהלך המסיבה הופיעו מספר אמנים לשמחתן של הנשים. מקהלת הנשים של העיר רמלה בניהולה המקצועי של הגב’ בלה פולטוב שהופיעה בעצמה במחרוזת שירים שמחים, משמחת הלבבות הגב’ אתי ג’ון, שהופיעה בקטעי בידור וצחוק, הזמרת הגב’ ריטה יוסופוב, והגברת אסתר יששכרוף. על הקלידים היה דני יגודייב. במהלך המסיבה הופיעה גם הזמרת אנג’ליקה שסחפה את קהל הנשים בשמחה וריקוד. הנר השמיני והאחרון של חנוכה הודלק ברוב עם, ובתפילה מרגשת לבריאותן של הנשים ואריכות ימים. במהלך האירוע, טעמו הנשים את המאכל הבוכרי גודז’גיז’ה ובר עם כיבוד קל עמד לרשותן מתחילת האירוע ועד סופו. 

כדי לתאר את האירוע בצורה הטובה ביותר, הנה מכתב שהגיע לצוות הקונגרס מיד לאחר האירוע מאחת המשתתפות, המתארת את חוויתה יוצאת הדופן: “ביום שני בזאת חנוכה הייתה מסיבת חנוכה בקונגרס יהודי בוכרה בשעות הצהריים, מכל חלקי הארץ הגיעו המונים, מזג האוויר היה נפלא, כולנו נכנסנו  לאולם של הקונגרס עם הרבה מצב רוח אחרי תקופה של קורונה שלא נפגשנו הרבה זמן. בכניסה לאולם גברת שושנה קיבלה אותנו ודאגה למקומות ישיבה, הצוות של האמנים היו כבר באולם. ברצוני להודות לגברת שושנה על הארגון הנפלא על הכיבוד ועל היחס החם, תודה ענקית למנחה המדהימה  אתי אלזרוב, לצוות האמנים המובחרים ביותר שהקפיצו את הנשים, תודה רבה לגברת אולגה לביוב שהיתה חסרה לנו מאוד, לקונגרס יהודי בוכרה על סיוע בפעילויות השונות. כל שנותר הוא לאחל הרבה בריאות שמחת חיים. בברכה סופה לודאיב נתניה”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.