הקהילה הבוכרית באור יהודה קיימה טיול שורשים בשכונת הבוכרים המפורסמת וההדורה בלב ירושלים

בני ובנות הקהילה הבוכרית מאור יהודה קיימו בשבוע שעבר טיול שורשים בשכונת הבוכרים בירושלים, כל זאת כחלק מיוזמה של הפעילים הקהילתיים הבוכרים ומחלקת משאבי קהילה באגף שח”ק שבעיריית אור יהודה. בסיור לקח חלק חבר מועצת העיר, אברהם בורוכוב, הממונה על אגף שח”ק.

שכונת הבוכרים נוסדה על ידי יהודים בוכרים שעלו לישראל בשלהי המאה ה-19 לערך. הרב זאב יעבץ תיאר את העולים מבוכרה בשנת 1888, ערב הקמת השכונה: “בימים האחרונים החלו לבוא רבים מאחינו מבוכריא, גם הם חרוצים מאוד מאוד במסחר, ובעלי הון ועוסקים בעסקי ממונות… יש בהם בעלי תורה ויראה, נקיי הדעת ובעלי נימוס. ויחידים יש בהם הנוטים גם לאהבת הלשון העברית ולאהבת המדע”.

קבוצת הפעילים פועלת לחיבור בין דורי ומארגנת פעילויות שמקרבות את הדור הצעיר למסורת ולתרבות היפה של הקהילה הבוכרית. את הטיול הוביל עמוס אשרוב שלקח את המשתתפים למסע מרגש ומרתק של סיפורי העלייה ב-1918 וסיפר על תולדות השכונה והקהילה. המשתתפים סיירו בבתים המיוחדים ובבתי הכנסת, חוו מופע ריקודים ונגינה מסורתי של משפחת אקילוב וקינחו בארוחה כיד המלך שכללה שירים וריקודים. הצעירים שהשתתפו בטיול ציינו שהייתה זו חוויה מיוחדת אליה התחברו באותנטיות רבה ולמדו הרבה מאוד על השורשים שלהם.

 צילומים: דוברות עיריית אור יהודה

Leave a Reply

Your email address will not be published.