מאת: אליעזר גליבוב

השבוע התברר שסוחר ששהה בשני אולמות מסחר בבורסה ליהלומים ברמת גן נדבק בנגיף לאחר שחש ברע.

בעקבות כך, שני האולמות נסגרו עד יום ראשון והמסחר באולמות בבורסה ליהלומים נפסק למספר ימים. משך זמן הסגירה עלול להתארך אם יימצאו חולים נוספים, אולם בבורסה ליהלומים הבהירו כי המסחר במשרדים במתחם עדיין ממשיך. 

רבים מבני הקהילה הבוכרית עובדים במרכז הבורסה ליהלומים ושני אולמות המסחר בהם שהה הסוחר היו אולם הגלם, בו סוחרים ביהלומים לא מלוטשים, ואולם המסחר המלוטש. סוחרים שבאו עם החולה במגע נדרשו להיכנס לבידוד.

בבורסה ליהלומים ציינו כי מאז פרוץ המגיפה ומשבר הקורונה, הוקם קו טלפון מיוחד, המיועד לשאלות ודיווחים בכל הנוגע למצב במתחם הבורסה.

בבורסה ליהלומים סגרו את שני האולמות לאחר כשעה מרגע ההודעה כי הסוחר נדבק בנגיף. ערן זיני, מנכ”ל הבורסה ליהלומים, אמר כי “ההחלטה על סגירת אולמות המסחר עד ליום ראשון הקרוב לא הייתה פשוטה, אך הצורך בשמירה על בריאות ציבור היהלומנים חשוב לנו מכל, ועומד בראש סדר העדיפויות של הבורסה”.

נשיא בורסת היהלומים הישראלית – יורם דבש, שנבחר גם לתפקיד נשיא הפדרציה לבורסות היהלומים הבינלאומית, הבין כי יש להסתגל למצב החדש והוביל רכישה של פלטפורמת הסחר הדיגיטלית המתקדמת “גט דיימונדס” של מכון היהלומים הישראל לפדרציה העולמית.

“משבר הקורונה, שעצר את הסחר והטיסות הבינלאומיות כמעט לחלוטין, האיץ בענף שהתנהל במשך עשרות שנים באופן מסורתי את נושא הרכישות און ליין.” ציין דבש והוסיף: “מכיוון שלא ניתן לטוס ולקיים פגישות ותערוכות בינלאומיות, צפינו את המגמה והחלטנו לפתח פלטפורמה דיגיטלית חדשנית במטרה לאפשר ליהלומנים ברחבי העולם פלטפורמה נוחה ונגישה, שעומדת בדיני ההגבלים העסקיים. עצם העובדה שהיא הפכה תוך חודש וחצי לפלטפורמת הסחר המובילה בעולם היא הוכחה משמעותית לחשיבות המרכז שלנו ולהכרה שהקהילה בארץ מתנהלת בשקיפות מלאה”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.