מהצד זה נראה חלומי, כולם מחבקים אותך, אוהבים אותך, עוקבים אחרי כל סטורי שאתה מעלה לאינסטגרם. אתה עומד באור הזרקורים וקשה מאוד להתגבר על מידת החשיפה שהולכת ופוחתת מרגע שמסתיימת תוכנית הראליטי. אבל במקרה של אדם אליוף (23) המקרה הוא הפוך, מרגע שיצא מבית ה’אח הגדול’ בעונה הקודמת הוא לא מפסיק להפתיע ובשבוע שעבר כיכב בנינג’ה ישראל לאחר שהצליח לסיים את המסלול ולהגיע לבאזר. בראיון אישי הוא מתאר את החוויות הטלוויזיוניות, השותפות העסקית עם אחיו ולמה הוא לא היה מוכן להחליף אפילו לרגע אחד מקצוע ולהתמקד ברשת החברתית | בר דוד

3:33 דקות לקח לאדם אליוף לצלוח את מסלול המכשולים בנינג’ה ישראל VIP וללחוץ על הבאזר. הזמן הקצר והיכולות שהפגין במהלך המכשולים רק משקפים את ההתמודדות של אדם בחייו האישיים. “הלוואי שהיו לי עוד כמה שעות במהלך היום” הוא מודה ומתאר את ההתמסרות שלו לעבודה ולפרויקטים שהוא יוזם בעסק התשיטים שהקים. “בימים אלו אנחנו עובדים על השקת האתר אליו יעלו כל הקולקציות החדשות, אני מאמין שבחודשים הקרובים נתחיל כבר בהרצה של הפריטים, לכל דבר בחיים יש את הזמן שלו ואנחנו משקיעים הרבה מאוד זמן ומחשבה לקראת ההשקה. זו נקודת דרך מאוד משמעותית למותג התכשיטים ‘אליוף’ ככה שאנחנו נערכים לערב השקה עם יחסי ציבור, תקשורת ונוכחות של סלבריטאים מהתעשייה”. קשה להתעלם מהניצוץ בעיניו של אדם כאשר הוא מתחיל לתאר את מהלך העבודה על כל הזמנה של תכשיט. “אני לוקח נורא אישי את התכשיט עבור הלקוח, כל תכשיט עם הטאצ’ שלו. במיוחד כאשר מדובר בהזמנות אישיות, בדרך כלל לתכשיטים מהסוג הזה מתלווה ערך סנטימנטלי שמסמל תקופה בחיים של המזמין ולי יש את זכות לקחת חלק בזה ולהנציח את הרגע, תכשיט יש לו יכולת לאפשר את הסנטימנטליות בעיקר בגלל העובדה שניתן להעביר אותו הלאה”. תוך כדי הדברים שאדם אליוף מתאר הוא מראה לי תכתובת הודעות עם לקוחה שנמשכת מעל כמה שעות ורק לקראת חצות הלילה נחתם העיצוב. “אחרי כל ההודעות, התקשרתי אליה, אמרתי לה תקשיבי אני רוצה לעשות שינוי קטן מה את אומרת, מה דעתך. הלקוחות מעריכים מאוד את ההשקעה, קשה להם להתעלם מהעובדה שאנחנו משקיעים בכל פרט קטן”.

#בכיתה של הגדולים

לפני שנתיים, בגיל 21 הקים עם אחיו את אליוף תכשיטים, בבורסת היהלומים ברמת גן, החשיפה הגדולה לא איחרה לבוא,  “יש את אדם לפני האח הגדול ויש את אדם אחרי האח הגדול, החוויה הזו גרמה לי להבין טוב מאוד מי אני ומה שאני. אהבתי את מה שראיתי, לא אשקר. החיבוק שקיבלתי מהקהל בחוץ, הגאווה שהסבתי להורים שלי, אין מאושר ממני. זה קידם את העסק ומינף אותנו ברמה גבוה מאוד.  זה לא שלא עבדנו לפני, אבל אחרי האח הגדול התחילו להגיע המון פניות לעיצובים שראו עליי בבית האח”. בעידן בו כולם מחקים את כולם אדם מקפיד לשמור על ייחודיות. “הרעיונות פוגשים אותי בכל מיני שלבים בחיים, אני יכול למצוא את עצמי באמצע טיול עם האופנוע רואה פתאום פרפר, שואב ממנו השראה ממשך ככה איך שזה נשמע מטורף, מצלם אותו ומתחיל שרטט אותו גם באופן ידני וגם על המחשב. כל אופציות ההדמיה משמשות אותנו להעביר את הרעיון, אבל קודם כל צריך רעיון. גם גברים וגם נשים בין אם אנשים קונים כמתנה או לעצמם רוצים שהתכשיט יהיה ייחודי אליהם. ועיקר העבודה היא לא להתחקות אחרי דברים קיימים אלא לשאוב רעיונות ודברים מעולמות שונים המעורבים בחיים של כל אחד ואחת מאיתנו”.

אחרי שבחנו מכל זווית אפשרית את השרשרת המונחת על צווארו, יהלום שחור טבעי לא צבוע 7.77 קראט, כלוא בתוך כלוב משובץ יהלומים בזהב 18, נדמה שהגענו לשיא, שני האחים מיישרים את גבם ומסבירים שמדובר בתכשיט הדגל של אליוף, אבי המשפחה ליטש את הצורה לפני חמש עשרה שנים. כך שלא פחות משווי התכשיט יש ערך מיוחד וחיבור ריגשי בעבור האחים אליוף. “אני לוקח את זה בתור מחמאה, אבל ראיתי כמה דגמים שאני עיצבתי מעותקים בחנויות אחרות, ממש דברים שהיו עליי. הם עושים את זה מתמונות ולכן זה בחיים לא יהיה דומה למה שאני ואחי יוצרים. בחיים זה לא יהיה באותה הרמה, הרבה פעמים אנחנו מפרקים את התכשיט לכמה חלקים, בשביל להגיע לרמה מקסימלית של פוליש והברקה. כנ”ל לגבי איכות היהלומים והעבודה. מבחינתנו זה אומנות, לא פחות מזה”.

הפרסום שלו הגיע בבת אחת אחרי ההשתתפות בתוכנית הראליטי ‘האח הגדול’. קרוב למאה אלף עוקבים באינסטגרם, חמישים אלף עוקבים בטיק טוק, ערבי השקה נוצצים קמפיינים של חברות שונות ביניהן גם מותג ‘בובוט’ שואבי אבק, “הוא מטורף ומנקה הכל”, קמפיין בשיתוף ‘עופר אבניר’, “הגדלתי את הרישיון אופנוע ללא הגבלה בשביל החוויה הזו” אדם אליוף עולה לכיתה של הגדולים.  אבל אל תטעו, כל אלו לא גורמים לאדם אליוף להתבלבל. הוא קם כל בוקר לעבודה “אני מוצא את עצמי נשאר במשרד עד השעות המאוד מאוחרות של הלילה”. אולי הוא יוצר תכנים אבל הוא לא אושיית רשת רגילה, בין סטורי של בילויים וערבי השקה או מפגש עם חברים הוא בוחר לשתף את העוקבים שלו על המתרחש בענף היהלומים והתכשיטים בארץ. “חשוב לי להכניס את המודעות הזו בארץ” אבל מעבר לכך הוא כאן כדי להעביר מסר “אני מקבל ברשת החברתית עשרות הודעות, ממש טקסטים מבני נוער וילדים שנחשפים לתכנים שאני מעלה הם מספרים לי איך נגעתי בנקודה משמעותית בחיים שלהם, בהתחלה זה מאוד הפתיע אותי, התחילו לספר לי כמה שהסרטונים האלו מעוררים בהם השראה ושהם מגלים עניין בתעשייה או איך נכנסים לעבוד בענף הזה, כל תעשיית היהלומים בארץ וגם בעולם לא חשופה לקהל רחב, אנשים מכירים את המוצר הסופי בחלון ראווה בחנות, אני מאפשר להם לקחת חלק מהתהליך המלא”.

#האח הגדול

“אנשים חווים את זה מהסטורי שלי, הם רואים אותי חי את החלום, לא עושה כלום, מעלה את האוכל הטוב התכנים המצחיקים היהלומים והמסיבות, בקלות אני יכול להבין את מה שהם חושבים עליי. הם לא מבינים שבנוסף לזה שאני עובד משמונה בבוקר עד עשר בערב אני מוצא את הזמן לעלות תכנים כיפיים ומצחיקים וליישם את זה, אני לא יכול לתאר אפילו כמה זה קשה לשלב את האינסטגרם ואת העוקבים ביום עבודה עמוס, רוב האנשים בתעשייה עושים את זה כל היום, אין להם עבודה נוספת זה עיקר פרנסתם. האינסטגרם זה עסק לכל דבר ועניין, זה מסע מאוד קשה שצריך כל יום לעלות תכנים, זה גרם לי להעריך את כל טופ של התעשייה אחד החברים הקרובים שלי בן זיני לדוגמא, קם כל בוקר ויוצר תכנים, סופר מכושר קל מאוד לשפוט אותם אבל לא הייתי מוכן להתחלף איתם לרגע”.

 “קשה לצאת נקי מתוכנית ריאליטי, אתה יודע מה הם רוצים, מה מלהיב את הקהל ולמרות זאת ואילו דברים מייצרים רייטינג, למרות זאת נשארתי כמעט עד הגמר והצלחתי לשמור על תדמית נקייה, גם היום אנשים מזהים ורואים אותי ברחוב, הם תמיד אומרים לי כל הכבוד ששמרת על מי שהיית שנכנסת לבית האח הגדול, שנשאר לי החיוך על הפנים ובכל הזמן שם לא יצרתי תככים מיותרים או שערוריות סתמיות. אנשים יודעים הרעיף אהבה בכל מצב, זה קורה לי במסעדה ברחוב, אפילו ברמזור אדום.  אני לא מסוגל לבוא ולהגיד לבן אדם, אתה מפריע לי”. זמן שאנחנו משוחחים על החוויות בבית האח הגדול, מצטרף לשיחה רוי, אחיו הגדול של אדם, כבר בדקות הראשונות ניכר שמדובר בצמד חמד, הם התאמנו שניהם לקראת הנינג’ה ישראל, שותפים עסקיים במותג התכשיטים ‘אליוף’ וחולקים דירה משותפת במגדל יוקרה ברמת גן. מדי פעם הם מתחלפים בתפקידים זה מוחצן וזה מופנם אבל בעיקר משלימים האחד את השני. “אנחנו מאוד מסונכרנים, מתחלקים בינינו בהיקף העבודה בשביל לא ליצור כפילויות ולייעל את ההזמנה, זה עסק שקשה מאוד לצאת איתו החוצה והוא נשען על הרבה מאוד אמון”. מתאר רוי ומסביר “לאדם יש את זה, הוא מצליח לגעת באנשים, להיות נוכח ולהשאיר רושם חיובי במפגש קצר מאוד, הוא מצליח להפתיע פעם אחר פעם”. אדם מוסיף ומסכם “אנחנו פשוט יין ויאנג, ניגודים משלימים”. זו באמת הייתה הפתעה הלחיצה על הבאזר “הפתעתי המון אנשים בנינג’ה אחרי 93 ימים על המסך באח הגדול לאנשים נדמה שהם כבר מכירים אצלי הכל, למרות זאת אנשים הופתעו מאוד, הם לא הכירו את הצד הזה אצלי”. אדם חושף ורוי ממהר לגבות את אחיו  “אבל מי שמכיר את אדם לפני הפרסום יודע שהוא פייטר בנשמה, אחרי שהתעקש על שירות קרבי והתגייס לעורב צנחנים כקלע, הכל נראה קטן עליו”. אדם מנסה לתמצת את החוויה, “קצת מבואס על המקום השני כי הייתי מאוד קרוב, אבל מרוצה מאוד שהגשמתי את היעד שהצבתי ולחצתי על הבאזר”.  “לא מזמן מישהי פגשה אותי ליד העבודה ואמרה לי איזה כיף היה לראות בוכרי מצליח על המסך ומגיע לסוף המסלול. כששואלים אותי מה העדה שלי ישר אני אומר בוכרי, לא מרגיש צורך לפרט שאני גם רבע תימני ורבע מרוקאי, יש לי זיקה לעדה הבוכרית. אני רואה אותם במסדרונות הבורסה כל היום, אנשים מאוד חמים מאוד רובם באים ממשפחות מסורתיות, לוקחים חלק בעתיד הילדים שלהם, מאוד אכפת להם מהילדים שלהם, הם לא מזניחים אותם. באופן ישיר גם הילדים שלהם מכבדים אותם זה כיף לראות הקהילה מגובשת ככה. הפרט אולי הכי חשוב שמאפיין כמה שאני קשור לקהילה הבוכרית, שהקמנו את העסק היינו יכולים לבחור שם מגניב משהו שידבר לקהלים נוספים, אפילו כזה שיהיה קשר לעולם התכשיטים. אבל  לא היה לי ספק שהשם של העסק יהיה אליוף, זו הגאווה שלנו ואנחנו גאים להמשיך את המורשת והמסורת המשפחתית.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.