לראשונה מזה שנים, נערכה חתונה יהודית כשרה באוזבקיסטן לביתו של חבר נשיאות הקונגרס מר יורי קלנדריוב

בסימן טוב ומזל טוב, חגגה קהילת יהודי בוכרה באוזבקיסטן חתונה יהודית כשרה למהדרין עם חופה וקידושים כדת משה וישראל. החתונה, שהתקיימה ברוב פאר והדר במלון הילטון המפואר בעיר טשקנט. לחתונה היהודית המרגשת הזו, הגיעו אורחים מכל רחבי העולם, בני משפחה וחברים של החתן והכלה.

בערב החתונה המרגש, החתן נתנאל יוסופוב, המתגורר בישראל, נשא לאישה את בחירת ליבו , הכלה מריה קלנדריוב המתגוררת יחד עם משפחתה באוזבקיסטן ושייכת לקהילת יהודי המקום. מי שחיתן את בני הזוג, הוא הרב שלמה בביוב, שנשלח מישראל  לפני כשנה על ידי ‘קונגרס יהודי בוכרה העולמי’ לקהילת יהודי אוזבקיסטן לאחר תקופה ארוכה בה הם היו בשממה רוחנית ללא רב שינהיג אותם וידאג לצורכיהם הרוחניים והגשמיים כאחד.

כזכור, הרב שלמה ואסתר בבייב, אנשים צעירים ברוחם ומלאי אנרגיות בנשמתם, החליטו בתקופת השיא של חייהם לעזוב את הקרקע הנוחה והנעימה של ארץ ישראל, ולנדוד למקום בו יש יהודים שזקוקים להם עכשיו יותר מתמיד. הרב שלמה בבייב, רב בעל ידע מקיף בתורה והלכה ושוחט במקצועו, הפך אחראי על צרכי הדת של הקהילה היהודית באוזבקיסטן בנושאים כגון חופה וקידושין, עריכת ברית מילה, שחיטה, עריכת תפילות וקריאת התורה, לימוד תורה, אזכרות וכל צרכי הכשרות עבור הקהילה היהודית הבוכרית. רעייתו הרבנית אסתר בבייב פועלת בקרב נשות הקהילה היהודית באוזבקיסטן בנושאים כגון הפעלת מקווה לנשים, קיום פעילות עם נשות הקהילה והילדים.

החתונה מסמלת את תחייתם של החיים היהודיים באוזבקיסטן ואת הפריחה של הקהילה המתחדשת במקום. מערכת עיתון ‘מנורה’ מאחלת לחתן, לכלה ולבני משפחותיהם הרבה מזל טוב וחיים מאושרים.

Leave a Reply

Your email address will not be published.