פגישת עבודה מוצלחת של יו”ר חוג ידידי הקונגרס חכ”ל מר אמנון כהן עם סגן ראש העיר בת ים מר אורי בוסקילה * השניים סיכמו על מגוון שיתופי פעולה עתידיים בין העירייה לקונגרס לרווחת הקהילה הבוכרית בעיר

בתחילת השבוע נפגש חכ”ל לשעבר מר אמנון כהן, יו”ר חוג ידידי הקונגרס, עם סגן ראש העיר בת ים מר אורי בוסקילה. השניים שוחחו על הצרכים הייחודיים של בני העדה הבוכרית המתגוררים בעיר ועל הדרכים לשפר את השירות שמציעה העירייה לקהילה. לפגישה הצטרפו גם מר ניסן בבקוב, רכז קהילה בבת ים, אירנה יצחקוב, רכזת קהילה ועו”ד אדי מרדכייב סמנכ”ל קשרי החוץ של הקונגרס.

מאז הקמתה התאפיינה העיר בת ים בעושר תרבותי, יצירתי וקהילתי שהפכו אותה לאחת הערים המרכזיות בישראל. כיום נתפסת בת ים כעיר היוזמת תהליכים חדשניים וכמובילה בתחומי החינוך, התרבות, ההתחדשות העירונית ואיכות החיים. המיקום האטרקטיבי של העיר המחוברת לגוש דן , כמו גם הקרבה שלה לים התיכון ומגוון התושבים הגדול בה, הפכו אותה לאטרקטיבית במיוחד. בעקבות כך, בעיר התיישבו גם מספר לא מועט של בני העדה הבוכרית והקימו במקום קהילות מכובדות. בשנים האחרונות, הפכה בת ים לסמל של תנופה והתחדשות עירונית. בעקבות כך, היא זוכה לנתוני הגירה חיוביים מאוד, כאשר משפחות רבות של בני העדה מהגרות לעיר ומוצאות בה בית עתידי.

בין הנושאים שנדונו בפגישה, שוחחו הצדדים על הקצאת קרקע על ידי העירייה לבניית בית כנסת בוכרי מרכזי לטובת בני הקהילה המקומית. כמו כן, סוכם להגביר את שיתוף הפעולה בין מחלקת הרווחה לקונגרס והגברת הסיוע למשפחות העדה בהשתתפות הקונגרס. נושא שעלה אף הוא על שולחן הדיונים היה קיומם של אירועי תרבות ומורשת לטובת בני העדה המתגוררים בעיר בשיתוף פעולה של העירייה והקונגרס.

Leave a Reply

Your email address will not be published.