בימים אלו של שלהי חודש יוני, ריח החופש הגדול כבר נישא באוויר. הילדים הלומדים במערכת החינוך כבר נרגשים, ואט אט מתרגלים לעובדה כי אוטוטו הם יתבגרו בעוד שנה אחת ויעלו לכיתה גבוהה יותר. אלו מהם שיסיימו את בית הספר מתרגשים שבעתיים. המעבר לחיים עצמאיים ובוגרים פותח בפני הבוגרים שלל אפשרויות וההישגים שלהם בבית הספר יכולים לעמוד סוף סוף למבחן העולם האמיתי. אם בישראל לאחר סיום בית הספר התיכון, עומדים הבוגרים להיכנס למסלול של שירות צבאי בן כמה שנים, בארצות הברית המצב שונה. הבוגרים יכולים לבחור בחופשיות מה לעשות עם העתיד שלהם ואיך לעצב את חייהם הבוגרים. חלקם יבחרו להמשיך ולהשקיע בלימודים אקדמיים בקולג’ים המפורסמים, וחלקם יבחרו דווקא לפתח חיים מקצועיים בעולם העסקי.

בשבוע החולף, התקיימו שני טקסים מרגשים בקמפוס הלימודים של מוסדות ‘אור אבנר’ לקהילה הבוכרית בקווינס, ניו יורק. בטקס אחד צוינה מסיבת סיום לבנות כיתה י”ב של בית הספר ‘אור חנה’ בקווינס, ובטקס השני, סיום שנת הלימודים לבוגרי כיתה י”ב של מוסד JIQ לבנים. הטקס מסמל נקודת מפנה היסטורית כיוון שהוא מציין את גמר בית הספר למחזור הראשון של בית הספר המוציא את מחזור הבוגרים הראשון שלו אל העולם הגדול.

בית הספר לבנים JIQ הוא דוגמה ומופת לבית ספר שבו המורים משקיעים את מיטב מרצם וכוחם במטרת העל של הצלחת התלמידים. המורים של המחזור הראשון, הרב אלימלך גוטליב והגברת לאה מירוב שהיו אמונים על חינוכם של הבוגרים, הגו רעיון מיוחד לקראת סיום השנה. הם קישטו את רכביהם של צוות המורים בבלונים וקישוטים לרוב, ועברו בכל בתי הבוגרים, מבית לבית, כדי לחגוג יחד עימם את קבלת התעודה וסיום בית הספר תחת מגבלות הקורונה. הם הביאו עימן את התעודות, מתנות לרוב ואפילו עוגה אשית מקושטת לכל בוגר ובוגר. המורים, אנשי הצוות והתלמידים, לא יכלו להסתיר את התרגשותם מהמחווה המרגשת הזו.

בנוסף לכך, נערכה חגיגת הסיום באפליקציית ה’זום’ בה השתתפו כל הבוגרים יחד וצפו בסרטון סיכום מרגש ובלתי נשכח שסיכם את שנות הלימודים שלהם בבית הספר מכיצה א’ ועד לכיתה י”ב. התלמידים שדיברו בטקס, ציינו עד כמה הם מרגישים שבית הספר הכין אותם לעולם ועד כמה בית הספר עזר להם להשיג את הטוב ביותר מעצמם.

במקביל, טקס הסיום של בית הספר ‘אור חנה’ נערך בתוך אולם בית הספר אך תחת מגבלות המרחק החמורות של תקופת הקורונה. התלמידות הנרגשות עטו על עצמן את הגלימה והמצנפת המציינת את הגעתן לקו הסיום של בית הספר. הבנות הנרגשות זכו לשמוע את אנשי הצוות מברכים אותם על הגעתן לשלב חשוב זה. בטקס המרגש נאם גם רבה הראשי של הקהילה הבוכרית בארצות הברית וקנדה הרב בביוב שבירך את התלמידות ועודד אותן להמשיך ולהצטיין הלאה במהלך חייהן הבוגרים.

מיד עם סיום הטקס, התלמידות אחזו במצנפות שעל ראשן והעיפו אותם באוויר כלפי מעלה, כנהוג בסיום טקסים אלו.

מערכת בורכים.קום מברך את הבוגרים והבוגרות, ומאחל להם חיים של המשך הצלחה וברכה בכל מעשה ידיהן.

Leave a Reply

Your email address will not be published.