” במוצאי שבת האחרון לשנת העצמאות ה 72 למדינה ותחילתה של עצמאות ה 73 לקחתי את משפחתי אשר עלו לארץ לפני שבועיים, לכותל המערבי לראשונה בחייהם.”

יום הולדת שמח מדינת ישראל, יום הולדת שמח למשורר ניסן נייזוב .

הנה חוגגת המדינה את יום הולדתה ה 73, חגיגה בה כל העם היהודי שמח בכל רחבי העולם. יום חגיגות העצמאות, היום בו קבע אבא השוכן שם במרום, לתת לעמו את נחלתו, את ארץ זבת, חלב ודבש.

בין עולי חבר העמים זכיתי לעלות לארץ הקודש לפני 4 עשורים. ילד בן 5 המביט בדרכים, ברכבות, במשפחה הרחבה שלקחה את חפצי המשפחה, עזבה את ארץ מולדתה הפיזי והגיע לארץ אבותינו, ארץ ישראל. במוצאי שבת האחרון לשנת העצמאות ה 72 למדינה ותחילתה של עצמאות ה 73 לקחתי את משפחתי אשר עלו לארץ לפני שבועיים, לכותל המערבי לראשונה בחייהם.

רגע עבורם מרגש עד דמעות אושר, עבורי רגע מיוחד בלב, בו אני אומר לעצמי, מתוך מוחי אל תוך ליבי ומחשבותיי העמוקים. הנה, זכיתי אחרי 4 עשורים לקיים את מצוות העלייה לעיר הקודש ירושלים יחד עם בן ונכד דודתי זיכרונה לברכה ובעלה של נכדתה, כאילו עליתי לירושלים לראשונה בחיי. הרגשה שאין מסביר לב אדם רגיל להגיון אדם אחר.

כאן הרגע להזכיר כי משורר העדה הבוכרית, חלק מחיי בשני עשורים האחרונים, חברי, אהוב ליבי ויקיר נשמתי ניסן נייזוב חוגג 75 שנה. שנתיים לפני קום המדינה, יצא לאוויר העולם, בקצה השני של הכדור, אי שם באוזבקיסטן, בן למשפחה מכובדת ואת פרי היוצא מגזע העץ המכובד הזה, טועמים כולנו בשיריו, בטקסט הנפלא שכותב בכל פעם מחדש.

“אומר אלפי כבוד לך העושה חיל, אלפי כבוד לך העוזר לאחיך וחבריך בדרך האלוקים, בלב נקי ובחיוך רחב”. כך יקירי ניסן נייזוב, אומר אלפי כל הכבוד לך על שיריך, על כתבי ידיך, על האדם שבך. “לפני היותך אומן ומשורר, זמר או סופר, מוסיקאי או שחקן מכובד, תהיה אדם” כך כתב סבא בוריס בלחייב ז”ל לפני לכתו מהעולם הזה. כך אתה איש יקר ומיוחד, אומן בכתיבתך ואדם בלבבך. מאחל לך את כל ברכות העולם, שפע הפרנסה והשמחה, אהבה ושלווה לצד רעייתך היקרה, נחת מכל יוצאי חלציך ובבריאות, שוב בריאות ועוד מאה פעמים ברכת הבריאות אמן.

כן אברך את מדינתנו ישראל, בשפע ועושר ובכל טוב, שכל דרכי הממשל יניבו לנו את השלווה, כל דרכי העולם ילכו לדרכי שלום על כולם, יהי רצון מלפניך אלוקי, שתיתן את השקט בארץ הקודש לילדיך, העם הנבחר. יפרחו הם פרחי האדמה, יצייצו הציפורים ויניפו היונים את עלי הזית והשלום לכל הבריאה, חיוך רחב ייתן האל לכל בניו ובנותיו האהובים, יסיט מאויבינו את מחשבותיהם הרעות וייתן שקט בביתם. בכך נזכה כולנו לארץ פורחת שקטה ויפיפייה, “ארץ זבת, חלב ודבש” כמו שמובטחת לנו בתורה הקדושה אמן.

שבת שלום אהוביי וחודש אייר מבורך קוראי הטור ועוקבים יקרים, שלווה ושמחה בביתכם תהיה זו הברכה מעבדכם והאוהב אתכם מני חן, בברכת הכהן אברככם בכל הטוב שבעולם אני עבדכן הנאמן מני חן מנהל ומייסד, רדיו בוכרי ב.ב. ווסטוק וב.ב. אולפני הקלטה והפקה.

יום הולדת שמח מדינת ישראל מדינת היהודים, העם הנבחר 🇮🇱

Leave a Reply

Your email address will not be published.