חבר המועצה יחיאל מושייב ויו”ר הנהלת סניף הליכוד המקומי הודיע על פרישה מהליכוד ותמיכה במפלגה החדשה של גדעון סער ‘סער הוא האיש המתאים להנהיג את המדינה’.

השיח בקרב בכירי הפוליטיקאים בעדה הבוכרית עולה מדרגה. אם עד לא מזמן רוב בכירי הפוליטיקאים המוניציפליים היו מזוהים עם מפלגת הליכוד, הרי שהשבוע נבקעה החומה והחלה זליגה של פוליטיקאים בוכרים אל עבר מפלגתו החדשה של גדעון סער מפלגת ‘תקווה לישראל’. סער כידוע משתייך גם הוא לעדה הבוכרית כצאצא למשפחת צופיוף. חבר עיריית אור יהודה, ויו”ר הנהלת סניף הליכוד האזורי, מר יחיאל מושייב, הודיע השבוע באופן פומבי על פרישתו מהליכוד והעברת התמיכה שלו למפלגה החדשה ‘תקווה לישראל’ בראשותו של גדעון סער. בפוסט שהעלה לפייסבוק פירט מושייב את המחשבה העומדת מאחורי המהלך המפתיע שלו וקורא לכולם לתמוך גם הם בסער לראשות הממשלה.

“חברים יקרים, עוד בהיותי נער הצטרפתי לתנועת הליכוד כי האמנתי והתחברתי בלב שלם לדגלים שהיא הניפה: חיזוק בטחונה של מדינת ישראל, חתירה לשלום מתוך עוצמה, התיישבות בכל חלקי הארץ, כלכלה חופשית עם רגישות חברתית, קירוב הפריפריה למרכז, מתן הזדמנות שווה לכלל אזרחי ישראל, דאגה לזולת וחתירה לאחדות בעם. ואכן, במשך שנים רבות, פעלתי במסגרת התנועה להשגת היעדים האלו, ובמיוחד במהלך 10 השנים האחרונות בהם אני מכהן כיו”ר הנהלת הסניף, חשתי גאווה עמוקה להיות חלק מהמפלגה של העם. הרגשתי שותף מלא בעשייה. ממשלות הליכוד תמכו לאורך השנים באור יהודה ותרמו תרומה משמעותית להתפתחותה. תנועת הליכוד היתה לי בית חם, ידענו עליות ומורדות, אולם תחושת השייכות הלכידות והאמונה בעקרונות המשותפים, סייעה לנו להתמודד עם הקשיים והאתגרים. בזכות הפעילות שלי בליכוד זכיתי לאורך השנים להכיר אנשים נפלאים מכל רחבי הארץ, שעם רבים מהם נרקמה חברות אמת”.

“אין ספק שבעשור האחרון ממשלות הליכוד בהנהגת בנימין נתניהו הובילה את מדינת ישראל לשיאים של צמיחה כלכלית, שגשוג מדיני חסר תקדים והתמודדות חסרת פשרות עם האתגרים הבטחוניים ועל כך ראוי ראש הממשלה נתניהו להוקרה ותודה. יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם מהסחרור הפוליטי בו נתונה המדינה במהלך השנתיים האחרונות. שהובילה למבוי סתום פוליטי, המשפיע לרעה על חיי היום יום של כל האזרחים. אנו ניצבים בפתחה של מערכת בחירות רביעית בתוך שנתיים. זה מצב לא נורמאלי המחייב שינוי, מצד אחד יש בציבור רוב מוחלט לעקרונות של המרכז ימין, אולם בפועל זה לא בא לידי ביטוי בכנסת. לכן הגעתי למסקנה שהאיש המתאים להנהיג את אזרחי ישראל בעת הזו, הוא גדעון סער! גדעון הוכיח את עצמו בכל התפקידים אותם מילא ב-22 השנים האחרונות כמזכיר ממשלה, חבר כנסת ושר בממשלת ישראל. אני מלווה את גדעון מתחילת דרכו הפוליטית, גדעון גילה לאורך השנים מנהיגות נחושה, אומץ, עמידה על עקרונות, יושר והגינות, צניעות, מיומנות פוליטית, וחתירה מתמדת להגשמת הרעיונות שהוא מאמין בהם. כאשר לנגד עיניו טובת המדינה לפני הכל” .

“קצרה היריעה מלפרט את עשייתו המרובה לאורך השנים. אני מאמין בלב שלם שהוא המתאים ביותר להנהיג כעת את מדינת ישראל, לרפא את החברה ולהוביל אותה לחוף מבטחים. אני קורא לכם להצטרף לתנועה החדשה בראשות גדעון סער. יחד נביא תקווה חדשה לישראל”.

גורם בוכרי בכיר בפוליטיקה המקומית מגיב לדבריו של מושייב ואומר ” גדעון סער הוא אדם יקר ופוליטיקאי מבריק, אני מעריך אותו מאוד. תנועת הליכוד נמצאת בימים מאתגרים במיוחד ודווקא בימים אלה כששלטון הליכוד והימין בסכנה ממשית, חשוב לי להפגין נאמנות ולתמוך בתנועה. יחד עם זאת , למרות כל האתגרים המשפטיים, אני רואה בראש הממשלה בנימין נתניהו כמנהיג מזן נדיר ובקנה מידה עולמי ואני בטוח שהוא המתאים ביותר להוביל את המדינה בשנים הקרובות”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.