#” חיימוב התראיין אחרי האירוע וסרב להתייחס אל עצמו כאל “גיבור”. הוא אמר: “עשיתי מה שצריך”, אמר בצניעות כל כך מתוקה האופיינית ליהודי בוכרה”.

ימים קשים עוברים על עם ישראל בארץ ישראל. שני פיגועי טרור, בבאר שבע ובחדרה, פיגועים שגבו חיים של יהודים, בעיצומם של ימי חודש אדר, חודש השמחה, לקראת חודש ניסן, חודש של חירות וגאולה. גלות בלתי נתפסת.

כולנו ראינו את תיעוד המראות הקשים מהפיגוע בבאר שבע. על גבי כביש כיכר באר שבע נולד בשבוע שעבר גיבור ענק, גיבור ישראל, נהג האוטובוס ארתור חיימוב, שבזכות התושיה שלו נמנעה שפיכות דמים נוספת.

חיימוב, בן העדה הבוכרית, הוא נהג אוטובוס. הוא לא חייל, לא שוטר, אפילו לא מאבטח. הוא הבחין במחבל מבצע את הפיגוע, הוא עזב את האוטובוס ביודעו שיש לו כלי נשק שיכול למנוע מהמחבל להמשיך בפיגוע הנורא.

חיימוב ריגש אותי השבוע מאוד. זו לא הפעם הראשונה שמחבל מנוטרל בזירה, מה היה מיוחד במעשה הגבורה של חיימוב? כמה דברים:

הוא חתר למגע – למרות שיכול היה להישאר באוטובוס, להגן על עצמו ולהציל את עצמו ואת נוסעיו. אבל לא, הוא ירד מהאוטובוס ורץ אל תוך הזירה במסירות נפש.

הוא נהג בקור רוח – הוא לא התנפל והתחיל לירות ללא אבחנה. הוא קרא למחבל להניח את הסכין וניסה לסיים את האירוע ללא ירי. הוא ירה רק כאשר המחבל התקרב אליו באופן מסכן חיים.

הוא ירה כדור אחד בודד – כדור אחד בודד שנדרש על מנת לנטרל את המחבל ולסיים את האירוע. להפעיל כזה שיקול דעת וקור רוח תוך כדי אירוע כאשר המחבל מתנפל עליו עם סכין, לא יתואר!

צניעות – חיימוב התראיין אחרי האירוע וסרב להתייחס אל עצמו כאל “גיבור”. הוא אמר: “עשיתי מה שצריך”, אמר בצניעות כל כך מתוקה האופיינית ליהודי בוכרה.

אדם שנוהג בזהירות ובשיקול דעת עם כלי נשק, גם בתוך זירת פיגוע ובתוך לחץ בלתי נתפס, מצליח להביא לתוצאה הטובה ולסיים את האירוע, וגם לא מבין אחרי האירוע למה כולם מעריצים ומשבחים את גבורתו, הוא אדם שראוי בעיניי לאות הוקרה מיוחד מכולנו. ביקשתי השבוע ממנכ”ל הקונגרס ר’ יהודה בלוי להזמין את חיימוב בהזדמנות הקרובה ולהעניק לו בשם כולנו תודה, הוקרה והערכה.

עבורי, דמותו של ארתור חיימוב, מגלמת את העדה הנפלאה שלנו, העדה הבוכרית, שעם ישראל נחשף השבוע לאחד מבניה בשיא גדולתו ותפארתו.

ירבו כמותך, ארתור חיימוב.

Leave a Reply

Your email address will not be published.