מכובדי העיר וגדולי הפייטנים כמו גם רבים מבני העדה הבוכרית ונציגי הקונגרס, התכנסו בשבוע שעבר בהיכל שלמה בירושלים לערב מרגש במיוחד, על מנת להביע הערכה לפועלו הרב של הזמר והפייטן יגאל בן חיים הי”ו

מאות אנשים ונשים התכנסו בסוף השבוע שעבר בבית ‘היכל שלמה’ בירושלים הסמוך לבית הכנסת הגדול למופע פיוטים ייחודי בהצדעה לפועלו של גדול הפייטנים בן העדה הבוכרית, יגאל בן חיים הי”ו, שנולד וגדל בשכונת הבוכרים בירושלים.

הפייטן והזמר יגאל בן חיים פועל זה עשרות שנים בעולם הפיוט והזמרה ויצירותיו מהוות נכס צאן ברזל בעולם הפיוט בקרב יוצאי עדות המזרח. הוא הצליח לפרוץ את גדרי העדה הבוכרית ולהתקבל בקרב כל עדות ישראל. בעשרות השנים בהן הוא פועל, יצאו מתחתיו עשרות תלמידים שהפכו לגדולי החזנים והפייטנים בעולם. בתקופה זו, עם תחילתן של ימי הרחמים והסליחות בהן נהגו בני ישראל יוצאי עדות המזרח לומר סליחות באשמורת הבוקר לאורך כל חודש אלול, יצירות הפיוט והזמר היהודי השורשי עולות ובוקעות שוב בעוצמה ובקדושה בתוך כתלי בתי הכנסת ברחבי הארץ והעולם.

את האירוע, שהונחה על ידי הסופר ואיש התקשורת ג’קי לוי, כיבד בנוכחותו ראש העיר ירושלים, מר משה ליאון, ומכובדים נוספים. כמו כן, נציגי קונגרס יהודי בוכרה ורבים מבני העדה הבוכרית השתתפו גם הם בערב ההוקרה. בין היתר, השתתפו באירוע מנכ”ל הקונגרס הרב יהודה בלוי, ויו”ר הקונגרס בירושלים מר יעקב מושיחוב. כיאה לחגיגת היצירה הבוכרית, הופיעו על הבמה בערב המרגש הזה, משפחת אקילוב שהדהימו את הקהל בריקודים מופלאים ושורשיים. משפחת אלייב המפורסמת הופיעה אף היא בפני הקהל שקיבל באותו הערב מנה גדושה של תרבות יהודית בוכרית. בערב הופיעו גם גדולי הפייטנים של העיר ירושלים שבאו להוקיר את פועלו של יגאל בן חיים. בערב ההוקרה הופיע גם הזמר אביהו מדינה עם יצירתו המפורסמת ‘שבחי ירושלים’ שהוכנה לפני עשרות שנים לפי בקשתו של יגאל בן חיים.

בשנים האחרונות, בנו, הפייטן אבישי בן חיים ממשיך את דרכו של אביו בעולם החזנות והפיוט והוא משמש כחזן ופייטן בבתי כנסת של העדה הבוכרית ברחבי הארץ והעולם.

Leave a Reply

Your email address will not be published.