אישה יקרה, תחילה עלייך להבין ולהפנים כי לאף אחד אין את הזכות להשפיל אותך! בוודאי שלא לבעלך שהוא החצי השני שלך ועמוד התווך שאת אמורה להישען עליו”

שאלה: 

שרית היקרה שלום,

יש לי שאלה שמאוד משפיעה על החיים שלי, במשך כל 23 שנות הנישואים שלנו אני חשה (וגם יודעת!) שאני לא נושאת חן בעיני בעלי מבחינה חיצונית, אני לא מרגישה ממנו חמימות, אכפתיות או כל רגש אהבה אחר.

אני מודעת לזה שאני לא נראית טוב, בתקופה הראשונה של הנישואים הוא אמר לי שהציעו לו בחורות שנראות טוב יותר והוא פסל אותן והוא לא יודע אם הבחירה שלו הייתה נכונה? הוא היה חוזר הביתה והרגשתי תמיד שהפרצוף שלו חמוץ, אני זוכרת איך הייתי נכנסת לחדר וממלאה דליים של דמעות, הוא מעולם לא נכנס לראות מה איתי או התעניין בי, יכולתי לבכות שעות לבד בחדר, בשבת האחרונה חשתי חולשה גדולה אמרתי לו שאני לא מרגישה טוב וקמתי הוא אפילו לא קם לשאול מה איתי, ברור שהכאב גדול אבל לא בכיתי כי נכנסתי ללופ של אכזבה מכל הזוגיות שלנו, מה ניתן לעשות? אם בכלל ניתן לעשות?

תשובה:

שואלת יקרה,

קראתי בעיון רב את שאלתך, אני חושבת שהבעיה לא מתחילה באיך בעלך רואה אותך? הבעיה מתחילה באיך שאת רואה את עצמך? מה את רואה כשאת מסתכלת במראה? האם את רואה אישה חזקה בעלת ביטחון עצמי אישה אשר בוטחת בעצמה או אישה חלשה חסרת ביטחון ויציבות? האם את נאמנה לעצמך ומסתכלת על עצמך במבט פנימי של דפוסי התנהגות, מידות, יופי פנימי, או שאת שופטת את עצמך רק לפי יופי חיצוני?

אם התשובות שלך מתחילות בשיפוטיות עצמית לפי המראה החיצוני שלך, זה בדיוק מה שאת מקרינה לסביבה שלך והם ממשיכים לווסת את התנהגותם על פי תפיסה זו וממשיכים להעריך אותך רק לפי יופי חיצוני, אבל אם תתחילי לראות את עצמך באור אחר, אור של ערך פנימי, תתחילי לראות את עצמך יפה יותר ותקריני זאת לסביבה שלך, אם יהיה לך ביטחון בעצמך לא תהיי כל כך חלשה מול הערך העצמי שהסביבה מעניקה לך.

בואי נחשוב רגע יחד, האם כל הנשים המוצלחות שאת מכירה הן יפות? האם את מכירה מישהי מוצלחת שהיא לא נראית טוב? מה יש לה שאין לך? סביר להניח שיש לה ביטחון עצמי!

לכן תחילה תתחילי לאהוב את עצמך ואת הנראות שלך, תטפחי את עצמך, תשקיעי בעצמך יש הרבה נשים שהן לא יפות אבל הם מטופחות ושופעות יופי וחן פנימי.

ככל שתיראי את עצמך בעיניים חיוביות, בעלך לא יוכל להשפיל אותך באמירות לא מכבדות, כי תדעי כיצד להתמודד ולעמוד מולו, תדעי להעריך את עצמך נכונה. “האשת חיל” שלו, להרגיש הכי יפה ומוערכת על ידו כפי שכתוב “ואל אישך תשוקתך”, בזוגיות שלכם כבר מתחילת הדרך הרגשת דחויה ולא אהובה, המילה הטובה והערכה שהן מרכיב ותנאי הכרחי לקיום הזוגיות לא היו שם, ברור שהדבר יגרום לך לא להעריך את עצמך ולהתחיל להאמין שאולי באמת אני לא שווה? אולי אפילו להתחיל לרחם על בעלך איך הוא “נפל” לאישה כמוני? יוצא איפה שבמקום לשקם את עצמך ולחשוב  עלייך לפי ערכך האמיתי את עלולה למצוא את עצמך מרחמת על עצמך ושוקעת לייאוש עמוק, כמו שציינת עוד מתחילת הנישואים ששפכת דמעות רבים שיכלו למלא דליים רבים ושום יחס לא קיבלת חזרה, שום התעניינות מציידו, יחס משפיל כאילו את אוויר במקרה הטוב או שפחה במקרה הפחות טוב. 

בני זוג חייבים להתעניין בתחושות של בני הזוג שלהם, אין ספק שבמקרה שלכם הזלזול שלו וההתנכרות שלו והמשפטים הפוגעניים צריכים להיות מחוץ לכל מסגרת חברתית קל וחומר למסגרת זוגית משפחתית!

לפי הנתונים שציינת, ניכר להבין שאת נמצאת במצב מתמיד של ריצוי, לנסות לרצות אותו כל הזמן והוא נמצא במצב של רברבנות שהוא יכל להשיג יפות יותר ואף פסל אותן, הוא נותן לך להרגיש שהוא הרצוי ואת הדחויה, בעצם את עזרת לו להמשיך ולגרום לך להרגיש דחויה בכך שהרבית לבכות בגללו, הפחתת בערכך האמיתי, אישה יקרה, תחילה עלייך להבין ולהפנים כי לאף אחד אין את הזכות להשפיל אותך! בוודאי שלא לבעלך שהוא החצי השני שלך ועמוד התווך שאת אמורה להישען עליו. עלייך לעמוד מולו ולתת מקום לאישיות שלך, להבהיר לו שאת לא תמשיכי לשמוע את ההשפלות שלו, את שווה בדיוק כמוהו ואולי אף יותר, תתחילי להעלות לעצמך את המורל והביטחון העצמי.

היות ואתם נשואים כבר 23 שנים שזו תקופה ארוכה שהיית בהרס עצמי, את חייבת לפנות לייעוץ מקצועי הן להגשמה והעצמה נשית והן לייעוץ זוגי מקצועי שיראה לבעלך עד כמה היופי הפנימי שלך עשיר בתוכן, תשקיעי בעצמך הם מבחינה פנימית והן מבחינה חיצונית, יתכן שבעלך יתחיל לראות את השינוי שאת עושה עם עצמך בלבוש או טיפוח מכל סוג שהוא הוא יראה אותך באופן שונה זאת בנוסף לתדמית החיובית שתהייה לך כלפי עצמך והטמעת הידיעה והמחשבה אצלו עד כמה הוא בעל מזל גדול שדחה את הנשים שהציעו לו לפנייך והוא זה שזכה בך!

Leave a Reply

Your email address will not be published.