פשיטת הרגל של המדיניות הקפיטליסטית מבית מדרשם של נתניהו והליכוד שכוללת יבוש והפרטת השירותים הציבוריים וקידוש השוק החופשי ככל יכול מוכחת מעבר לכל ספק במשבר הכלכלי הנורא שאנו חווים. אני זוכר את רה”מ נתניהו במערכות הבחירות האחרונות יוצא בסיסמאות כנגד השמאל הישראלי “אסור לתת להם להרוס את הכלכלה” והנה אנחנו במציאות חדשה כ-3 חודשים לאחר הקמת ממשלת החירום והשמאל הישראלי הכלכלי חי ובועט לאחר שמדניות הקפיטליזם קרסה ופתאום כולם הפכו סוציאליסטים.

רה”מ מקדם את האג’נדה של בני גנץ עמיר פרץ ואיציק שמולי. מה קרה ביבי הפכת עורך ? מתי תבוא ותודה שכלכלת ההפרטות נכשלה. מתי תבוא ותודה שהמדיניות שהובלת בעשור האחרון נכשלה? ענינו רואות איך 800 אלף מובטלים זועקים לחם פרנסה. היתכן ? היתכן שבחודשיים של מגפה עולמית ככה כולם נקרוס? איפה החוסן הכלכלי שדיברו עליו בליכוד? איפה מדד העושר ? איפה הישראלי שאוכל במסעדות ויוצא לחו”ל כמה פעמיים בשנה? 800 אלף מובטלים ועסקים שפשטו את הרגל וכנראה לא יחזרו לעולם.

השבוע השתתפתי בהפגנת העצמאים הפגנה שהיו בה ציבורים מכל קצוות הקשת הפוליטית. המשבר הכלכלי פגע בכולם. כאב רב ועצום. ההפגנה לא הייתה פוליטית, המארגנים בצדק לא רצו את הפוליטיקה כי אף אחד באמת לא רוצה בחירות עכשיו, רק רוצים שהממשלה תפעל ותעשה את הדבר הנכון עבורנו.

הפתרון למצוקה האמיתית נמצאת בממשלת האחדות שקמה לנו ואת תוצאותיה ועבודתה אנחנו כבר רואים. ביבי שהנהיג מדניות קפיטליסטית במשך עשור תכף יהפוך ליקיר השמאל הישראלי. רה”מ בימים האחרונים מקדם את החוק שניסתה לקדם חברתי ח”כ לשעבר שלי יחימוביץ “חוק הטקסטיל הישראלי” הוא צייץ בטוויטר שהוא מקדם את הדיור הציבורי. מנפלאות הקורונה.

המשימה האמיתית של חבריי בשמאל היא לעצור את הקפיטליזם החזירי שמוביל הליכוד. אני מאד מקווה שנצליח בשמאל להעביר תקציב דו שנתי כדי שנוכל להזרים כסף לכיסם של האזרחים. בצדק אומר בני גנץ שאי אפשר לנהל משבר בתקציב ל3 חודשים כמו שרוצים רה”מ ושר האוצר.

אני גם מקווה שחבריי בשמאל יצליחו לבלום את התכנית של שר האוצר לקצץ במגזר הציבורי. זה לא הזמן לקיצוצים זה הזמן להכניס יד לכיס ולהוציא. כואב לי שהקפיטליזם החזירי יודע להסית אזרחים אלה באלה. לוקחים כביכול מהשמן לתת לרזה! מי הם השמנים ? עובדי תעשיה אווירית ? האחיות ? עובדי חברת חשמל ? אלה השמנים ? מהם לקחת ?

אלה הם אנשי מעמד הביניים שקורסים תחת נטל המיסים. זאת המשימה של חבריי בשמאל. לעצור את הטירוף של הקפיטליזם החזירי. כן למיסים דיפרנציאלים כן לקחת מהעשירים יותר מס . כן להעסקה ישירה, כן לרווחה כן לבריאות כן לחינוך, כן לתת לאזרחים לנשום.

בממשלה הנוכחית יושבים סוציאליסטים מובהקים כמו עמיר פרץ ואיציק שמולי. רק שלשום בישר לנו שר העבודה והרווחה שקצבת הנכים תעלה ל3700 שח ונכים שמעוניינים לעבוד יוכלו להשתכר עד לגובה של 5300 שח. פשוט תיקון עוול היסטורי. מחזיק לאיציק אצבעות. בממשלה הנוכחית עמיר פרץ שר הכלכלה מקדם את דמי אבטלה לעצמאיים , מקדם את התעשיה הישראלית שנוכל כולנו להנות מיצור כחול לבן ישראלי. בממשלה הנוכחית בני גנץ שר הביטחון ורה”מ החליפי מאיץ את העברת יחידות צה”ל לנגב, להפריח את השממה.

טוב שהשמאל עם יד על ההגה ורגל על הברקס.

לאנשים האלה אכפת מהמדינה. טוב שהם נמצאים בממשלה. טוב שיש ממשלת אחדות ימין שמאל מרכז חרדים.

כולנו רוצים בטובת עם ישראל.

Leave a Reply

Your email address will not be published.