בתוך שבוע ימים הוכפל הסכום שנאסף בקמפיין האחדות של הקונגרס * הקהילה הבוכרית בניו יורק התגייסה למען קהילת ארץ ישראל ומאתגרת את הישראלים לתרומה גבוהה יותר

קמפיין האחדות של הקונגרס למען משפחות העדה הבוכרית שזקוקים לתמיכה כלכלית, צובר תאוצה בימים האחרונים ושובר את כל השיאים שהכרנו עד עתה. בימים אלו, מתמקד קמפיין הגיוס בקהילת יהודי בוכרה בארצות הברית. שם מעוניינים להוכיח לאחיהם בני הקהילה היושבים בארץ הקודש, כי הסולידריות והאחדות הקהילתית חזקה מאי פעם. ההוכחה הטובה ביותר היא בדמות התרומות הנכבדות שלא מפסיקות לזרום לדף הקמפיין מאת תושבי ארה”ב. משפיענים ומובילים בקהילת הבוכרים בצפון אמריקה, לקחו על עצמם יעדי גיוס מרשימים ובינתיים נראה כי כולם עומדים ביעד שנטלו על עצמם ואף יש כאלו שחצו אותו וממשיכים לגייס עוד ועוד למען המשפחות הנתמכות לאורך השנה.

כמובן, שכל זה לא קורה מעצמו. ההתגייסות המופלאה של הקהילה הבוכרית בארה”ב באה לאחר השקעה של מאמצים מרובים מטעם מובילי ומנהלי הקמפיין בקונגרס ובחבר ניהול הקמפיינים הבינלאומית צ’ארידי. הפרסום וההפצה של הידיעה על דבר השקתו של הקמפיין לקהילת ארה”ב נעשה בצורה מחושבת ומוצלחת. מה שגרם למסר האחדות הלתפשט עוד ועוד עד שכמעט ואין בוכרי אחד שלא נחשף אליו בין אם דרך הרשת החברתית, מפה לאוזן, או אפילו בקמפיין מודעות נרחב במוקדים הבוכריים בקווינס וניו יורק בכלל.

ואכן, התוצאות המרשימות לא אירחו להגיע. כאמור, בתוך שבוע נוספו עוד כמיליון שקלים נוספים לתקציב הרווחה של הקונגרס בזכות התרומות הרבות שהגיעו מלמעלה מ-300 תורמים שונים בעמוד הקמפיין, שיחד הציבו את הסכום שגויס נכון להיום על למעלה מ-2 מיליון שקלים. כל זאת, בטרם הושק הקמפיין באופן רשמי בישראל. בכיר בקהילה הבוכרית בניו יורק אומר ל’מנורה’ כי הם יגייסו את כל הסכום שהטילו עליהם, והם מצפים מהקהילה בישראל לגייס לפחות כפול מהסכום שגוייס מעבר לים. “אנחנו מאוחדים ונחושים לסייע לכל משפחה ומשפחה הזקוקה לסיוע דרך מחלקת הרווחה של הקונגרס, אנחנו מצפים מהקהילה בישראל לתת לנו ‘נוקאאוט’ בחלק שלהם ולהביס אותנו בסכום גבוה יותר”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.