טורה המיוחד של שגרירת ישראל באוזבקיסטן הגב’ זהבית בן הלל

עם הסרת רוב הגבלות הקורונה, בארץ ובאוזבקיסטן, אנחנו מתחילים לראות עליה בפעילות, בעיקר בביקורים הדדיים – מישראל באוזבקיסטן, ומאוזבקיסטן בישראל. ביקורים שכאלה מעצבים ומחזקים את היחסים שבין המדינות ותורמים תרומה רבה להידוק הקשרים בין ישראלים לאוזבקים.

ביקור חשוב כזה התקיים החודש עם הגעת משלחת אקדמית מאוזבקיסטן לארץ – המשלחת ביקרה במכון הטכנולוגי בחולון וגם חתמה במהלך ביקורה על מזכר הבנות בין הארכיב הלאומי באוזבקיסטן לבין יד ושם, מה שיאפשר שיתוף פעולה מחקרי בין המוסדות ויסייע לנו להכיר טוב יותר את קורות הקהילה היהודית כאן במהלך מלחמת העולם השנייה.

בטשקנט התקיים החודש פורום האנימציה הבינ”ל, במסגרתו התארחו כאן מקס אפשטיין וקרינה חנניה מסטודיו האנימציה Wild Kids מירושלים, שהציגו בפסטיבל סרטוני אנימציה של הסטודיו שלנם ואף קיימו כיתות אמן עם ילדים.

שמחתי להעמיק הקשרים האקדמיים בין ישראל לבין אוזבקיסטן בעת ביקורי באוניברסיטת TEAM בטשקנט. האוניברסיטה הפרטית מתמחה בלימודי מנהל עסקים ויזמות, והלימודים בה מתקיימים באנגלית.

השנה זכינו לחגוג מימונה בטשקנט! חבריי לשגרירות דפנה ונתי פורמן אירחו בביתם חגיגה שמחה, טעימה ומתוקה לכבוד החג, עם שלל מטעמים מעשה ידי דפנה.

חודש אפריל השנה היה גם חודש הרמדאן, ולרגל החג, הכנו בשגרירות חבילות מזון שאותן שיגרנו ביחד עם איחולי החלמה מהירה למשפחות של ילדים חולי סרטן, בסיוע עמותת Ezgu Amal.

ולסיום חודש הרמדאן, גם השנה אירחתי בביתי נשים אוזבקיות מובילות בתחומן לארוחת איפטר לסיום הצום. אני שמחה שיכולתי לציין את החג עם חבורת נשים מרשימות, נשות עסקים, יזמיות, פעילות חברתיות ועוד, במפגש מעורר השראה ומרתק.

Leave a Reply

Your email address will not be published.