.

בערב מרגש במיוחד סביב שולחנות ערוכים ברוב פאר והדר הצדיע הקונגרס בשמם של כל בני העדה הבוכרית לגבאי בתי הכנסת שמחזיקים על צווארם את התפקוד השוטף של הקהילות ועושים זאת בשמחה ובהתנדבות מלאה* האירוע שהפך למסורת שנתית עמד בסימן הכבוד וההערכה הרבה לגבאים המסורים * תעודות הערכה חולקו לגבאים המצטיינים בקהילות השונות * דיווח מצולם

ביום רביעי בשבוע שעבר התכנסו עשרות גבאי בתי הכנסת של העדה הבוכרית מכל רחבי הארץ, אל בית הקונגרס בתל אביב לאירוע שכולו הצדעה, הערכה וכבוד לפועלם של הגבאים למען החזקת הקהילות בכל תנאי ומצב. תפקידו כבד המשקל של הגבאי והאחריות הכבדה המוטלת על כתפיו, כמו גם העבודה הקשה שלו, נעשית לרוב מאחורי הקלעים ולא נחשפת לעיניהם של המתפללים. בדיוק בשל העובדה הזו, הוקדש להם הערב המיוחד הזה, שהיה כל כולו רק שלהם ולמענם.

את הכנס כיבדו בנוכחותם רבני העדה, הרב בן ציון הכהן רבין שליט”א רבה הראשי של העדה והגאון זבדיה כהן שליט”א אב”ד העדה הבוכרית וראב”ד תל אביב-יפו. חכ”ל אמנון כהן, הרב יהודה בלוי מנכ”ל הקונגרס, מזכ”ל איגוד הרבנים הרב יצחק שמאלוב. הרבנים החשובים אף נשאו דברים בפני קהל הגבאים והגבירו לשבח את הגבאים על עשייתם המבורכת. כמו כן, ממקום מושבו במוסקבה, נשיא הקונגרס מר לב לבייב שלח ברכה מיוחדת לגבאים והעלה על נס את פועלם. מנכ”ל הקונגרס, הרב יהודה בלוי, דיבר על חיזוק מעמד הגבאים בקהילות המקומיות ואל מול הרשויות המוניציפליות השונות. את האירוע הנחה בטוב טעם מזכ”ל איגוד הרבנים הרב יצחק שמלוב שליט”א.

בינות לנאומים ובמהלך הארוחה המפוארת. הנעים את האווירה הזמר דוד ג’ון קטנוב ולהקתו. סמנכ”ל הקונגרס, הרב יוסי ניאזוב נראה לאורך כך הערב כשהוא מסתובב בינות לגבאים השונים ומשבח את פועלם ומקשיב למה שיש להם לומר בקשר לשיפור התפקוד העתידי שלהם.

הגבאים נהנו מאוד מהמפגש המרגש ביניהם ומשבת האחים גם יחד לאחר תקופה ארוכה שלא נפגשו אחד עם השני. הגבאים שתו לחיים והרבו לשמוח בערב המיוחד הזה שהעלה את קרנם ונתן להם כוחות מחודשים למלא את משימתם בצורה הטובה ביותר. לקראת תום האירוע, הוכרזו עשרת הגבאים שנבחרו לקבל תעודת הוקרה על פועלם המיוחד למען הקהילה בה הם משמשים בקודש. בנוסף לכך, כל גבאי קיבל שי מיוחד הגבאים אף קיבלו את ההזדמנות להזמין לוח דיגיטלי המציג את זמני היום והודעות שונות הרלוונטיות למתפללי בית הכנסת, עשרות לוחות כאלו חולקו על ידי הקונגרס והפרוייקט רק הולך ומתרחב.

Leave a Reply

Your email address will not be published.