באזכרת השבעה לנער יוסף מסטורוב ז”ל, אחד מהרוגי אסון מירון, הכריזו על הקמתו של מקווה חדש לעילוי נשמתו בסיוע הקונגרס

שבועיים ימים עברו מאז האסון הנורא בהילולת רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון, בו נספו ארבעים וחמישה יהודים מיוחדים וצדיקים שבאו להתפלל ולשמוח בשמחתו של רשב”י. אחד מההרוגים באסון, הוא הנער יוסף מסטורוב ז”ל, בן למשפחת מסטורוב המפוארת מהעיר רמלה.

במהלך ימי השבעה, הגיעה משלחת רבני ומנהיגי העדה הבוכרית לבית משפחת מסטורוב ברמלה לביקור ניחומים. במהלך השיחה, כאשר סיפרו בני משפחתו של יוסף על המסירות שלו באותו לילה נורא על קברו של רשב”י, לא נותרה עין יבשה בחדר. בני המשפחה סיפרו כי יוסף ז”ל תכנן ללכת לטבול במקווה לפני עלות השחר בסמוך לציון הרשב”י. זאת על מנת להתפלל שחרית בקדושה וטהרה. השיחה בין המשלחת לאבלים התפתחה עד שעלתה ההצעה להקים מקווה לזכרו של יוסף ז”ל.

רגע מרגש נוסף, היה כשבני המשפחה הראו לחברי המשלחת את סידור ‘בית הלוי’ האישי של יוסף ז”ל, עליו חרוטות בזהב אותיות שמו של יוסף ז”ל, שכה אהב להתפלל בסידור בנוסח העדה הבוכרית.

הנצחת זכרו של יוסף על ידי בניית מקווה, היא הרצון של בני המשפחה לעילוי נשמתו של בנם המנוח. במהלך אירוע השבעה ליוסף ז”ל, שנערך ביום חמישי האחרון, הכריז אב”ד העדה הבוכרית הגאון זבדיה כהן שליט”א, כי קונגרס יהודי בוכרה ישתף פעולה ויעזור ככל יכולתו לגיוס ההון הנדרש על מנת להקים ולפתח את המקווה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.