רק לפני שנה סבא יקר שלי אבא שלי, לקחת אותי לבוכרה פעם שניה בידיוק לפני שנה (אוגוסט 2019).
בפעם הראשונה תודה לאל נהנתי איתך שלושה שבועות שעשית בשבילי הכל כדי שאני אתאהב בעיר שנולדת וגדלת בה.
היית מעיר אותי כל בוקר :״ג׳וני בובוש קומי קומי נלך ל״סרי חוק״ לעשות זיוראט(כבוד הנפטר), סיור בבית קברות היהודי באוזבקיסטן לפני שתצא השמש יהיה לך חם״ הייתי עונה לך, אני עייפה סבא נלך מחר.
השארת לי כל יום כסף שהייתי מתעוררת על השידה והיית אומר לי לכי תהני תבזבזי תגידי לי אם את צריכה עוד, הייתי נהנת ומטיילת בעיר שבה נולדת ולקחת לרעייה את סבתוש שלי המלכה שלי.
וככה עבר טיול שלם ולא הספקת להראות לי את הבית קברות ולא איפה סבא וסבתא שלך ואמא של סבתא וכל הקרובים קבורים.
ללא ספק התאהבתי בבוכרה- הצלחת במטרה שלך.
כולם היו צוחקים עלי מה את זקנה מה את סבתא, אבל אפחד לא הבין את המשמעות של בוכרה בשבילך כמו שאני ידעתי ורציתי שתיהיה מאושר שם איתנו.
שחזרנו לארץ היית מאוכזב ממני מאוד שלא קמתי בשביל לראות את הבית קברות היהודי .
לא וויתרת לי ואמרת אני אקח אותך שוב את חייבת לדעת את ההיסטוריה שלי!
ובאמת ככה היה , דאגת שליזה תיהיה בריאה ונלך.
אחרי שליזה הבריאה ולפני הגיוס של עידן קנית לנו כרטיס בהפתעה התרעת לנו שלושה ימים לפני הטיסה .
הגענו לבוכרה נחתנו בשלום אמרת בעזרת ה טיסה הבאה אני אקנה מטוס ויביא את כל הנכדים שלי – זה היה החלום שלך לקנות שם בית ולקחת אותנו לחופשות.
הגענו לבית קברות ברגל, אחרי שהראת לנו את כל הבתים של היהודים שעזבו אם זה לאמריקה ואם לגרמניה ולישראל, … חום כבדדד אין צל 50 מעלות .
סבא הראה לי את האדריכל שהוא הביא שיעשה שם מגן דוד גדול מפסיפס, ואת הגדר שהוא עשה שהשלטון המקומי לא יכבוש את המקום ויהרוס את הבית קברות הבוכרי, וכמה הוא השקיע שם עצבים וכסף רק בורא עולם יודע.

אמרתי לו סבא, די מה יש לך להשקיע פה, כולם מתים מה זה משנה כבר.

אני הספקתי ללכת יום אחד לבית קברות, אבל סבא כל טיול כל בוקר היה קם והולך לבית קברות ומבקר אותם והיה חוזר לאכול איתנו ארוחות בוקר.

סבא תמיד היה משקיע ונותן כבוד לנפטר, הוא היה מתבייש שיגידו שהוא תורם וחלילה אם היו מזכירים את שמו שתרם ונתן, הוא לא רצה שום הוקרה.

בימים אלה שגם לא יכולים ללכת לבתי כנסת, וגם אי אפשר לעשות מעל ומעבר בשביל סבוש היקר שלי

אני מבקשת מכל אחד או אחת שקוראים את הפוסט בבקשה, תדליקו נר לעילוי נשמתו, תתפללו ותברכו כמה שאתם יכולים עליו, שיגיע לגן עדן❤️

לא מאמינה שאתה כבר לא איתנו, התמונות שלך כל כך איכותיות וחיות כמו שאהבת, כל כך אהבת לצלם אותי רק אתה היית מבין את האהבה שלי לצילום , אחרי שאמא הייתה מתעצבנת שאני מצלמת כל דבר.

זה רק היום השני ואנחנו מגלים עליך כל כך הרבה מצוות שעשית, היית כל פעם בסביבת אנשים עם צרות ולא הייתי מבינה מה אתה צריך את זה על הראש שלך , רודף לעזור לזרים ללא אינטרס רק מטוב לב.

זה מה שרצית שניהיה גאים בסבא ואבא שלנו היקר והאהוב, תמיד אמרת אני לא גנבתי ולא לקחתי לאפחד, הגעתי להכל בזכות עצמי ואשתי שהיא הברכה שלי להכל בחיים.

אין ספק שאתה הגאווה שלי!! לא רק בארץ , בעולם כולו יודעים מי אתה. השארת שם כל כך נקי.

לא מאמינה שאני בכלל רושמת עליך בעבר

בעזרת ה שאחרי תשעה באב, יבוא משיח ותיהיה תחיית מתים, שתתעורר ותצחק עלינו ואיתנו

תיהיה נשמתך צרורה בצרור החיים❣️

לעילוי נשמת ???? אמנון בן זולאי????

Leave a Reply

Your email address will not be published.