הבאנו שלום עליכם!

היום (שישי), נחתה טיסת חילוץ מיוחדת שהביאה ישראלים ועולים דשים מאוזבקיסטן ואזרבייג’אן. בטיסת החילוץ שהפעילה חברת ישראייר, היו גם 23 יהודים, ‘ישראלים טריים’ שבחרו דווקא היום לעשות עליה מאוזבקיסטן.

הנוסעים בטיסת החילוץ ממתינים לאוטובוסים של פיקוד העורף

שגריר ישראל באוזבקיסטן מר אדי שפירא, התרגש יחד עם כל צוות המטוס והנוסעים כאשר נפרד לשלום מהעולים החדשים למרגלות כבש המטוס על אדמת אוזבקיסטן.

מחברת ישראייר נמסר:
ברגעים אלו בדרכה לישראל טיסת חילוץ לא שגרתית, במסגרתה שילבה ישראייר – נחיתה היסטורית באוזבקיסטן, חילוץ ישראלים מאוזבקיסטן ואזרבאיג’אן וסיוע בהטסת תושבים חוזרים מישראל למדינות אלו ומאוזבקיסטן לאזרבאיגאן.
את מבצע החילוץ ארגנו אדי שפירא- שגריר ישראל באוזבקיסטן, בתאום עם
אייל סיסו- רח”ט האגף הקונסולרי וסימה דובדבני- מנהלת המחלקה לישראלים בחו”ל במשרד החוץ.

ישראייר המריאה אמש לטשקנט בירת אוזבקיסטאן עם עשרות נוסעים שביקשו לחזור לטשקנט. הבוקר יצאה ישראייר מטשקנט לבאקו, בירת אזרבאיגאן עם ישראלים המבקשים לחזור לישראל ואזרחים מבאקו שביקשו לשוב לאזרבאיגאן.
בבאקו, עלו על הטיסה ישראלים נוספים שביקשו לשוב ארצה.

מטוס ישראייר ממתין לעליית הנוסעים בטשקנט, אוזבקיסטן. צילום: מוני שפיר

מחברת ישראייר נמסר: זוהי טיסת החילוץ המורכבת אותה ביצענו מאז ראשית המשבר, היא חייבה תיאומים בין מספר רב של מדינות בהיבט המבצעי, הביטחוני והבריאותי. אנו מבקשים להודות למשרד החוץ, לרשות התעופה האזרחית ולגורמי הבטחון והאבטחה על הזכות לתת שירות. תודה לצוותי הקרקע והאוויר על ארגון מורכב יצירתי ואחראי.

Leave a Reply

Your email address will not be published.