העדה הבכורית ועם ישראל כולו, קיבל בזעזוע את הידיעה על הירצחה של בת העדה, דיאנה רז, ברצח נתעב שבוצע ביריות אקדח על ידי בעלה השוטר. דיאנה הותירה אחריה 4 יתומים, שראו את המעשה הנורא מכל מתרחש אל מול עיניהם.

“שמעתי יריות, ראינו את אמא שוכבת על הרצפה, ואמא לא קמה”. כך סיפרה בתה בת ה-7 של דיאנה רז, שנרצחה ביישוב נעלה שבבנימין, לקרוב משפחתה מיכאל יוסופוב. היא סיפרה לו כי ההורים התווכחו, והאם ביקשה שהם יעלו לקומה העליונה. רז, אם לארבעה, נרצחה סמוך לכניסת השבת על ידי בעלה, שוטר במשטרת ישראל.

לבית משפט השלום בראשון לציון היה אמור להגיע הערב (שבת) הבעל, החשוד ברצח – אבל הוא לא הובא לדיון כי היה במגע עם חולה מאומת ונכנס לבידוד. הוריו ועורך הדין שמייצג אותו נוכחים בדיון, וכך גם קרובי משפחתה של הנרצחת. במקביל מתקיימת הדלקת נרות זיכרון בפתח ביתה של דיאנה בנעלה.

יוסופוב, בן דודה של דיאנה, אמר לפני הדיון: “באנו להסתכל לו בעיניים אחרי שהיה לזבל הזה היו ביצים לעשות את מה שעשה”. לדבריו, בני הזוג הלכו לטיפול זוגי, אך לפי מה שבני המשפחה ידעו לא היה מדובר במשהו חריג. “רק לפני שנה היא ילדה את הבן הצעיר שלהם”, סיפר. “בחורה צעירה שכל החיים לפנייה. פרח, אישה מדהימה. הלב שלנו שבור”.

חייה של רז היו פתוחים בפני הציבור ברשתות החברתיות. רז, בת 32 במותה, הייתה מנטורית לזוגיות ושיתפה את הקוראות והקוראים בסיפורים מזוגיות קשה והרסנית שהתמודדה עמה בעבר. היא אף שטחה בפניהם עד כמה הזוגיות הנוכחית עם בעלה בעשר השנים האחרונות הייתה, לדבריה, משהו אחר לגמרי. חברותיה ומטופלותיה של דיאנה סיפרו על אישה שהפיצה מסרים של תקווה ואופטימיות. אף אחת מהן לא דמיינה שכך היא תסיים את חייה.

לפי החשד, בעלה של רז ירה בה אמש בזמן שילדיהם בבית. גורמים המעורים בחקירת הרצח סיפרו כי הבעל החשוד התקשר תחילה לאמו וביקש שתיקח את ארבעת הילדים. לאחר מכן התקשר החשוד, שהחזיק מתוקף תפקידו כשוטר נשק ברישיון, למפקדו במשטרה כדי לדווח על הירי. בחקירתו במחלקה לחקירות שוטרים הודה הבעל ברצח, ובמהלך הלילה בוצע שחזור של המעשה בבית.עו”ד משה אלון, המייצג את החשוד ברצח, אמר הערב: “החקירה נמצאת בראשיתה. אתן למח”ש לעשות את עבודתה ואני משתתף כמובן בצער המשפחות. החשוד נמצא ברגשות קשים מאוד. עוד מוקדם לדעת אם היה באי-שפיות. כל האופציות מונחות על השולחן”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.