על פי התוכנית של משרד המודיעין, בני נוער מאור יהודה יוכשרו לקראת הגיוס לשירות משמעותי ביחידות הסייבר והטכנולוגיה בקהיליית המודיעין

בפגישה שקיים בשבוע שעבר שר המודיעין אלי כהן יחד עם ראש העיר ליאת שוחט, סוכם כי משרד המודיעין יפעל להרחבת התוכניות להקמת כיתות סייבר, אשר פועלת כבר במספר רשויות, גם לאור יהודה. מטרת תכניות אלו היא לשלב תלמידים ותלמידות ממגזרים שונים במערך הסייבר והמודיעין של צה”ל. בנוסף, דיברו השניים על התוכניות להמשך פיתוחה של העיר.

שר המודיעין אלי כהן: “משרד המודיעין בראשותי מתגייס למען בני ובנות נוער באור יהודה, ואני פועל לקדם תכנית להכנתם לקראת גיוס לשירות מאתגר ומשמעותי ביחידות הסייבר והטכנולוגיה במוסד, שב”כ וצה”ל. אני מודה לראש העיר ליאת שוחט על הירתמותה. המיזם יסייע לבני הנוער להשתלב בתעשיית ההיי-טק בתום השירות. כפי שפעלתי לקדם בעיר פרויקטים משמעותיים כשר הכלכלה והתעשייה, כך אפעל לסייע לעיר בכל תפקיד בו אהיה”.

ראש העיר, ליאת שוחט, מציינת: “אני מברכת על ההחלטה של שר המודיעין וידידנו, ח”כ אלי כהן, לקדם פרויקט שיכלול הקמת כיתות סייבר נוספות בעיר במטרה לשלב תלמידים ותלמידות ממגזרים שונים במערך הסייבר והמודיעין של צה”ל, שב”כ, מוסד ואמ”ן. אור יהודה משקיעה רבות בתחום השירות המשמעותי ואין ספק שפרויקט מהסוג הזה יסייע לנו לממש את המטרה הזו. בהזדמנות הזו אני מודה לשר כהן על הביקור בעיר והסיוע שהוא מעניק לנו לטובת תושבי העיר”.

המסלול המצליח “ממריאות” קיבל השנה תוספת תקציב משמעותית ויתרחב למגוון רשויות חדשות. המסלול מיועד לתלמידות תיכון בכיתות י’-י”ב מהפריפריה, הבוחרות במסלול שירות לאומי-אזרחי. המטרה היא להכשיר וללוות את התלמידות לקראת גיוסן לתפקידי סייבר וטכנולוגיה משמעותיים בקהיליית המודיעין, וכך למצות את ההון האנושי בפריפריה. הזדמנות הניתנת במסגרת המיזם לצעירים ולצעירות לשרת ביחידות הסייבר והטכנולוגיה ובקהיליית המודיעין, הופכת בעבורם לכרטיס כניסה חשוב ומשמעותי לאזרחות ובכך גדלה כמות המתגייסים המגיעים לתפקידים אלה מאזורי הפריפריה, שיזכו בתום השירות להצעות עבודה אטרקטיביות בשוק העבודה. לטובת הפרויקט הוקצה תקציב ייחודי לשנה הראשונה בסך 9 מיליון שקלים.

שר המודיעין אלי כהן: “המיזם יסייע לצעירים וצעירות המוכשרים מאור יהודה לקבל הזדמנות אמיתית ושווה למצות את מלוא יכולותיהם. המיזם עונה על צורך הולך וגובר בכוח אדם איכותי לקידום היכולות הלאומיות של מדינת ישראל”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.