דוד ארונוב בן 24 מניו יורק, ינסה לעשות היסטוריה ובעוד כשנה להפוך לחבר מועצת העיר הבוכרי הראשון בניו יורק ובתפקיד נבחר ציבור כלשהו מאז העלייה הגדולה של בני הקהילה בשנות ה-90. עם תמיכתם של 60 אלף מבני הקהילה, דוד ארונוב מצהיר: “הוריי היגרו לכאן בתקווה להבטיח עתיד טוב יותר למשפחתם. וזה מה שמניע אותי להילחם על הערכים שלנו בכל יום ויום”  

מאת: אליעזר גליבוב

מאז העלייה הגדולה של יהודי בוכרה בשנות ה- 90 לישראל, לא מעט מבני העדה נבחרו למשרות בחירות בישראל כנבחרי ציבור ופוליטיקאים הן ברמה המוניציפלית והן בארצית. מה שמתקבל בארץ כמובן מאליו, לא נוכל הצלחה בקהילה הבוכרית בארצות הברית שבמשך שנים רבות לא הצליחה לקדם ולו נציג ציבור אחד למוסדות המדינה שידאג לאינטרסים של הקהילה ולכלל.

כעת אחרי שנים רבות, פעיל ציבור צעיר בשם דוד ארונוב השיק קמפיין בחירות בו הוא מתמודד למועצת העיר קווינס בניו יורק במחוז 29, בה מתגוררת רוב הקהילה הבוכרית, ובכך רוצה להפוך לבוכרי הראשון במועצת העיר.

ארונוב בעל תואר שני במנהל ציבורי ובעל תואר כנשיא אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ‘ווגנר’, עבד בחודשים האחרונים על מצע שכולל בתוכו שלל נושאים הבוערים ביותר לקהילה הבוכרית ולכלל האזרחים המתגוררים בקווינס ובניהם: דיור בר השגה, תמיכה בעסקים קטנים ובינוניים, התמודדות עם נגיף הקורונה, שינוי מערך התחבורה, חינוך, עזרה לקשישים ובעלי מוגבלויות ועוד.

“הקהילה הבוכרית מתגוררת כאן כבר למעלה מ-30 שנה. הגענו לכאן בשנת 1991 ומאז מעולם לא היה לנו נבחר ציבור” מציין ארונוב בן ה-24 ומוסיף כי “אנשים ניסו בשנת 2009/10, אבל לבסוף הם לא הצליחו”.

ארונוב עבד בשבעת השנים האחרונות במשרדה של חברת מועצת העיר קארן קוסלוביץ’, שכעת עוזרת לו במפקד הבוחרים לקראת הבחירות הקרובות שיתקיימו בעוד כ-11 חודשים. במחוז 29 גרים כ-60 אלף בוכרים שמתחלקים בין האזורים: רגו פאר, פורסט הילס ובריארווד.

“התוכניות שלי מציאותיות וברות ביצוע, הם לא רטוריקה ריקה מתוכן רק בכדי להיכנס למועצת העיר” אמר ארונוב “יש קשים אמיתיים איתם מתמודדים התושבים מדי יום. אם אתה הולך להיות בתפקיד ולא תנסה לפתור אותם, אז עדיף לך לא להתמודד בכלל.”

ארונוב גדל באזור בריארווד בקווינס, בדומה לבוכרים רבים, הוריו היגרו מאוזבקיסטן בשנת 1991. כבר בבית הספר התיכון למדעי הבריאות בקווינס, ארונוב דחף את הנהלת בית הספר לסטנדרטים גבוהים, מה שגרם להתרבות של מערכת החינוך המקומית. מאוחר יותר, במכללת ‘האנטר’, ארונוב לקח חלק בסנגוריה של הדיקן הסטודנטים למען הקפאת שכר הלימוד.

בשנת 2016, ארונוב יחד עם צעירים נוספים, הקימו את עמותת צעירי העדה הבוכרית בארה”ב (Bju), שמאז משמשת כמרכז לצמיחה חברתית, תרבותית ומקצועית לצעירי הקהילה ממקצועות שונים. “ראיתי את הצורך של הצעירים להתכנס בצורה אחרת מלבד המפגשים שלנו בית כנסת, בכדי לבנות קשרים משמעותיים ולאחד את מנהיגי העתיד של הקהילה שלנו” מספר בגאווה ארונוב.

“הוריי היגרו מאוזבקיסטן בתקווה להבטיח עתיד טוב יותר למשפחתם בעיר ניו יורק. הסיפור שלהם הוא סיפורם של הרבה משפחות בקווינס – וזה מה שמניע אותי להילחם על הערכים שלנו בכל יום ויום” סיכם ארונוב.

Leave a Reply

Your email address will not be published.