בשבוע שעבר נפגש שר הביטחון בני גנץ עם ראשי הקהילה הבוכרית בניו יורק במסגרת פרוייקט אימוץ קהילה * הקהילה הבוכרית בניו יורק מחבקת את קהילת המשפחות הישראליות השכולות המתגוררות בניו יורק * שר הביטחון הגיע לניו יורק על מנת להוביל את צעדת התמיכה המסורתית בישראל שהתקיימה לראשונה מזה שלוש שנים

בתחילה השבוע שעבר, הגיע שר הביטחון בני גנץ לביקור מיוחד בקהילת יהודי בוכרה בניו יורק. במסגרת הביקור, נפגש שר הביטחון גנץ עם ראשי ורבני הקהילה המקומית. זאת לאחר שהקהילה הכריזה על השתתפותה במיזם ‘קהילה מחבקת קהילה’ ולקחה על עצמה לאמץ את קהילת המשפחות השכולות הישראליות המתגוררות בניו יורק אשר קרובי משפחתם נהרגו במלחמות ישראל לדורותיה. שר הביטחון גנץ הגיע למפגש יחד עם משלחת חשובה מטעם מדינת ישראל. במשלחת נכחו שר התפוצות מר נחמן שי, שאף ביקר שבוע לפני בבית הקונגרס בתל אביב, אסף זמיר, הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק וראש הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית מר אסף חגואל. את פני המשפחת המכובדת קיבלו הרב הראשי של הקהילה הרב בביוב שליט”א, נשיא הקונגרס בארה”ב וקנדה מר בוריס קנדוב, נשיא הסנטר בקווינס מר ליאון נקטלוב וסגן הנשיא בוריס מטטוב. כמו כן קיבלו את פני המשלחת רבני הקהילה. הרב איציק וולוביק אף נפגש עם השר גנץ ביחידות והם סיכמו כי יש להדק את הקשר בין מוסדות הקונגרס בארץ ובעולם לבין משרדי הממשלה השונים.

מצעד התמיכה בישראל שנערך בניו יורק חזר לפעילות לאחר שלוש שנים שבהן לא התקיים. עשרות אלפי תומכים השתתפו בתהלוכה שעוברת בשדרה החמישית במנהטן תחת הסיסמה “כולנו ביחד”. במצעד השתתפו שרים, חברי כנסת מימין ומשמאל, חברי קונגרס רפובליקנים לצד דמוקרטים, חברי כנסיות שחורות מברוקלין, ראש עיריית ניו יורק, זמרים ואמנים. המצעד נערך על ידי המועצה לקשרי ציבור של הקהילה היהודית בניו יורק JCRC – NY. שר הביטחון בני גנץ ושרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שאטה והשר נחמן שי, נכחו בין המשתתפים. אחרי המצעד גנץ נשא דברים. מצעד התמיכה בישראל מתקיים מידי שנה בשדרה החמישית בניו יורק כבר 57 שנים, מאז שנת 1965.

גדעון טיילור, מנכ”ל JCRC-NY מסר כי “חזרנו לחגוג עם ישראל לאחר הפסקה בת שלוש שנים בעקבות הקורונה שהותירה אותנו הרחק מישראל. צעדנו ברחובות מנהטן והכרזנו בקול ברור על מחויבותינו לישראל. ראינו התכנסות של הקהילה היהודית מכל הקצוות, כמו גם אמריקנים אחרים שאיכפת להם מישראל. וזה מראה יפה”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.