אחת ההפגנה הגדולות ביותר בתולדות ענף התיירות התקיימה מול משרד האוצר, בה השתתפו אלפי מעובדי הענף ובהם מנכ”ל חברת הנסיעות ‘אסיה טרוול’ וחבר נשיאות הקונגרס ניסן מושייב: “הזניחו את ענף התיירות, יש פער גדול מאוד בין ההבטחות של הממשלה לבין מה שעושים בפועל”

מאת: אליעזר גליבוב

אלפי עובדי ענף התיירות, שנפגע בצורה אנושה בחודשים האחרונים, הפגינו בירושלים מול משרד האוצר בקריאה לקבוע תאריך לפתיחת השמיים, להציע מתווה ולדאוג לעתידם הכלכלי.

המחאה משותפת לכמה ארגונים, ביניהם: התאחדות משרדי הנסיעות, לשכת מארגני תיירות נכנסת, מדריכי טיולים ומורי דרך, בעלי אטרקציות, חברות תעופה ישראליות ועוד. לפי טענת הארגונים, הממשלה מזניחה את הענף שבו מועסקים באופן ישיר כ-40 אלף איש ובצורה עקיפה עוד כ-150 אלף.

אחד המוחים קרא לאלפי המפגינים להצטרף לתפילתו באומרו: “שערים שמים פתח, ואוצרך לנו הטוב תפתח באנו להשמיע זעקה בדרך היהודית הערכית. התפללנו ששערי שמים יפתחו ושליבו של שר האוצר יפתח.”

בין המפגינים הרבים נראה גם מנכ”ל חברת הנסיעות ‘אסיה טרוול’ וחבר הנשיאות ניסן מושייב שנראה לצידם של סמנכ”ל ישראייר אבי מנדלבאום ומנכ”ל ‘מונה טורס’ בני אשר.

“ענף התיירות והתעופה תקוע” מספר מושייב ומוסיף כי: “הייתה לנו תקווה שנחזור לפעילות בתחילת יולי. אבל בעקבות מצב התחלואה הנוכחי, הענף שלנו נדחה. נסגרו הדלתות והתוכניות שתוכננו שוב בוטלו. הזניחו את ענף התיירות, הממשלה לא מתייחסת ולא עוזרת. ביקשנו בהפגנה להרחיב את החל”ת לענף התיירות עד שהמשק יחזור לפעילות מלאה. יש פער גדול מאוד בין ההבטחות של הממשלה לבין מה שעושים בפועל.

למרות זאת, מושייב התייחס לאפשרות של הרחבת החופשות בארץ ובכלל תיירות פנים: “אנחנו מחזיקים מעמד, העובדים שלנו מחכים לחזור כבר לפעילות. במקביל אנחנו בודקים אפשרות להרחיב את הפעילות בענף תיירות הפנים, אך גם זה בסימן שאלה גדול, עקב ההגבלות החדשות”. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.