בחגיגת שבע ברכות שמחה במיוחד לבנו של הרב זלמן זבולונוב מנכ”ל הקונגרס בארה”ב התאחדו רבני העדה ברגע נדיר * יו”ר תנועת ש”ס הרב אריה מחלוף דרעי הגיע גם לכבד את האירוע בנוכחותו

בשבוע שעבר נחגגה בארץ הקודש חתונת במזל טוב של הזוג הצעיר דניאל וחנה זבולונוב שיחי’. החגיגה היתה שלימה ושמחה, והזוג הצעיר הצטרף לרשימה ארוכה של בתים נאמנים בישראל שהקימה משפחת זבולונוב לדורותיה. לאחר החתונה, הוזמנו החתן והכלה להתארח בבית הקונגרס לחגיגת ‘שבע ברכות’ על פי הזמנתם של נשיא הקונגרס מר לב לבייב ורעייתו. ההזמנה נעשתה כהשתתפות בשמחת המשפחה והעדה, וכאות הערכה לפועלו הרב של אבי החתן הרב שלמן שיחי’ זבולונוב, מנכ”ל קונגרס יהודי בוכרה בארה”ב וחבר נשיאות הקונגרס.

בשבוע שעבר תיאר מר לבייב חלק מפועלו המסור של הרב זבולונוב: “כיום יש בארה”ב קהילה תוססת, פעילה ומשגשגת. מרכז ענק, ה’סנטר’, של הקהילה הבוכרית שהוקם בתמיכתי ובתמיכת חברי הנשיאות מארה”ב, בית הספר ‘אור אבנר’ קווינס גימנסיה, כל אלו בנוסף לקהילות ברחבי ארה”ב שהחלו לפרוח, בתי כנסת שנפתחו, בית דין לקהילה הבוכרית שמהווה מודל ודוגמה לכל הקהילות היהודיות בארה”ב שמגיעות להתייעץ ולשאוב השראה. וכך עוד ועוד מפעלים חשובים שעשו מהפיכה בקהילה הבוכרית בארה”ב.אי אפשר לתאר את המהפך שעבר על יהודי בוכרה בארה”ב. אפשר לומר שבואו של הרב זלמן זבולונוב לארה”ב היווה נקודת מפנה דרמטית בחייה של עדה שלימה ביבשת שלימה. זו לא הפרזה, זו מציאות אמיתית בשטח”. כתב מר לבייב.

בחגיגת השבע ברכות השתתפו רבני ומכובדי העדה ובראשם הגאון זבדיה כהן שליט”א אב”ד העדה הגאון הרב שלמה רבין שליט”א נשיא איגוד הרבנים ואב”ד העדה בצפון אמריקה והגאון הרב ברוך בביוב שליט”א רב הקהילה הבוכרית בארה”ב. בנוסף, כיבד בנוכחותו את האירוע הרב אריה מכלוף דרעי, יו”ר תנועת ש”ס שסיפר על הקשר המיוחד שלו עם הרב זבולונוב ועם העדה הבוכרית בכלל. אורחים נוספים שהשתתפו באירוע היו מנכ”ל הקונגרס הרב יהודה בלוי שנראה מסתודד עם הרב אריה דרעי למשך דקות ארוכות, הרב איציק ולוביק מנכ”ל ה’סנטר’ הבוכרי בקווינס. יו”ר חוג הידידים של הקונגרס חכ”ל מר אמנון כהן ויו”ר הקונגרס בירושלים מר יעקב מושיחוב.

רבני העדה ציינו כי כבר תקופה ארוכה שלא זכו לשבת יחדיו בצוותא ולהתראות פנים אל פנים, כך שהפגישה הזו בנסיבות המשמחות האלו היתה עבורם כמים קרים לנפש עייפה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.