נקודת מפנה

אסכולה אחרת גורסת כי הצמד נתניהו-אדלשטיין התחסנו ראשונים מתוך דאגה לעצמם. נו, נו. להלין זו תכונה מאד ישראלית. (גאה להיות ישראלית!). אבל מה זה באמת משנה? הם אלה שקיבלו את זריקת הפתיחה, שבזכותה אנו מתחילים לראות את האור בקצה המגיפה.”  

1

בקרוב אצלך

בין אם אתם רווקים היום ובין בימי רווקותכם בעבר, הנכם מכירים, ודאי, את הברכה הנהוגה והכה שגורה בפינו ‘בקרוב אצלך’. את/ה הולכים לחתונה והדודה מצד האבא והבן דוד של אמא והסבתא והסבא, כולם מחייכים ומברכים  ‘בקרוב אצלך’.

במהלך חיינו אנו חווים נקודות מפנה רבות. יש את תחנות החיים הסטנדרטיות שהן: בר המצווה, תיכון, צבא, לימודי השכלה גבוהה וחתונה. קיימים משברים שאנו חווים ולעיתים, בעקבותיהם אף באות נקודות מפנה, שלאחר מכן מתבררות כמשמעותיות ומשנות חיים. כך, הרבה אנשים בשנת הקורונה הכלכלית, שניחתה על העולם, גמלו וגומלים בליבם לשנות את תחום עיסוקם מתחום שהינו פחות פעיל בימים אלו (כגון אמנות, הסעדה ותרבות) – עקב הגבלות הקורונה – לתחומים שהפכו יותר מבוקשים, כמו תחומים רפואיים. כך גם פעלה השחקנית לירון וייסמן (‘חברות’) שהודיעה לאחרונה שתחל את לימודי הסיעוד(אחיות) במטרה להגשים את חלומה השני (אחרי המשחק) להיות מיילדת.

2

אריאל שרון

נקודת מפנה אחת מיני רבות בדפי ההיסטוריה של המדינה חלה השבוע בשנת 2006, ובה לקה ראש הממשלה דאז אריאל שרון – אבי תוכנית ה’התנתקות’ – באירוע מוחי, שבעקבותיו שקע בתרדמת עד לשנת 2014, בה הלך לעולמו. תחנה זו הביאה בפעם השלישית בתולדות המדינה הצעירה, להעברת סמכויותיו של ראש ממשלה לממלא מקומו. במקרה הזה, לשר האוצר דאז אהוד אולמרט (שהורשע מאוחר יותר בפלילים) ולאחר שחלפו 100 ימים לנבצרותו של שרון (מתוקף חוק יסוד הממשלה) קיבל גם את המנדט מהעם לאחר שנבחר בבחירות דמוקרטיות. לפני מקרה זה,  פעמיים הוחלף ראש ממשלה בממלא מקומו, ובשני המקרים נפטר ראש הממשלה בעת כהונתו. הראשונה בשנת 1969, במהלכה הלך לעולמו רוה”מ לוי אשכול בעת שכיהן בתפקיד. ממלא מקומו, יגאל אלון כיהן בתפקיד במשך חודש עד שנבחרה גולדה מאיר לראשות הממשלה. השנייה, בשנת 1995 בה נרצח רוה”מ דאז, יצחק רבין. עוד באותו לילה מונה ממלא מקומו, שמעון פרס לראשות הממשלה.

3

לתת כתף

ואם בבריאות מנהיגים עסקינן, נקודת מפנה נוספת הינה מבצע “לתת כתף”, במסגרתו החל מתן החיסונים השבוע, כאשר בראש, הלכו לפני המחנה מנהיגי המדינה וראשי השירות הציבורי והרפואי. בכל העולם ציפו וחיכו לחיסון המיוחל וכה קיוו שייוצר במהרה בתקופת חירום זו. והנה מדינת ישראל, נקודה קטנה בגלובוס, משמשת “אור לגויים” (אגב חנוכה שחגגנו בשבוע שעבר) כאשר רוה”מ הישראלי הינו המדינאי הראשון בעולם להתחסן לקורונה.

משכעת הגיעו החיסונים, החלו הטענות על מהירות יצירתם, זאת בהשוואה לחיסונים אחרים שבשגרה מופצים ונמכרים בעולם לאחר מעבר שלבים ארוכים המגיעים לכדי 5-10 שנים. בתוך כך, ועל אף טענות המצקצקים, במוצאי השבת בשידור חגיגי וחי בערוצי החדשות בארץ ובעולם, שודר מתן החיסון לרוה”מ נתניהו ולשר הבריאות אדלשטיין. אחריהם “נהרו בהמוניהם” נשיא המדינה ריבלין, אישי ציבור ואנשי רפואה, בהם פרויקטור הקורונה לשעבר גמזו, מנכ”ל משרד הבריאות לשעבר ברבש, וכן, הרמטכ”ל כוכבי ואחרים.

 (אגב, אנקדוטה מספרת שכחלק מהסכמי הרוטציה בין רוה”מ נתניהו לבין רוה”מ החליפי גנץ, הראשון עושה את החיסון והשני מקבל את תופעות הלוואי).

תלונות נוספות נרשמו בעניין כאשר אסכולה אחת גורסת כי נתניהו ואדלשטיין, הוליכו שולל את הציבור וכי החיסון שקיבלו לא הכיל את תרכיז החיסון אלא פלצבו (חומר ללא השפעה אמיתית על הגוף). תאוריה המשוללת מיסודה. יתרה מזאת, האם את הכתבים, המגישים ומנכ”לי חברות החדשות 12 ו – 13 ותאגיד “כאן”, שבישרו על יום זה כיום חג, ושאינם חשודים במתן סיקור אוהד לשניים, האם גם אותם ניתן להוליך שולל בקלות?. אסכולה אחרת גורסת כי הצמד נתניהו-אדלשטיין התחסנו ראשונים מתוך דאגה לעצמם. נו, נו. להלין זו תכונה מאד ישראלית. (גאה להיות ישראלית!). אבל מה זה באמת משנה? הם אלה שקיבלו את זריקת הפתיחה, שבזכותה אנו מתחילים לראות את האור בקצה המגיפה.

ולי נדמה, בימים אלו, שבהם אין כמעט בנמצא אירועים וחתונות, כי במקום לשמוע: “התחתנתי”-“מזל טוב”- “בקרוב אצלך”, נתחיל לשמוע יותר ויותר “התחסנתי”-“מזל טוב”- “בקרוב אצלך”.

זריקה קטנה לאדם, צעד ענק לבריאות של כולנו": נתניהו ואדלשטיין התחסנו לקורונה  | ישראל היום

Leave a Reply

Your email address will not be published.