מועדון הנשים בקריית שלום יצא ליום סיור חוויותי ומיוחד במקומות הקדושים

צילום: פוטו נסים

‘אמר רבי עקיבא, ואהבת לרעך כמוך, זה כלל גדול בתורה’ את המשפט הזה מכיר כמעט כל ילד יהודי. אבל במועדון הנשים של קריית שלום בתל אביב בניהולה של הגברת לובה כהן, שייסדה את המועדון המוטו הזה לא נשאר רק כסיסמא הכתובה על הקיר, היא חודרת ללבבות ומשנה סדרי עולם. מועדון הנשים בקריית שלון נקרא על שמה של הגב’ חנה לבייב ז”ל, האישה שאהבת ישראל היתה אחד מהסמלים הבולטים שלה.

מועדני הנשים של העדה הבוכרית קיימים כבר שנים רבות בכל מרכזי הקהילה בישראל. כאשר הגיעו עולי בוכרה לישראל, אחרי שנים רבות של דיכוי רוחני ואנושי, הידע והרגש היהודי שלהם היה מעט בנסיגה. מתוך כך, קמו להם מועדני הנשים על מנת לחזק בנשות העדה את הקשר הנצחי לתורה וליהדות. אחת מהחלוצות להקמת מועדוני הנשים היא הגב’ חנה לבייב ז”ל, ותלמידה המובהקת הגב’ לובה כהן.

כבר למעלה מ-20 שנה שהגב’ כהן מנהלת את מועדון הנשים בקריית שלום בהתנדבות מלאה ובלב רחב. במסגרת פעילות המועדון מתקיימות במקום מגוון פעילויות כגון ציון ימי הולדת, ימי פטירה, שיעורי תורה ותרבות בוכרית. כל הפעילות במקום מתבצעת בהתנדבות מלאה ורווחת הנשים החברות במועדון. השבוע יצאו הנשים לסיור בן יום אחד במקומות הקדושים. במסגרת הסיור ביקרו הנשים במערת המכפלה בחברון, בקבר רחל אימנו בפאתי ירושלים ובכותל המערבי שבירושלים. יום הסיור היה מרגש במיוחד בעיקר בגלל העובדה שהנשים לא יצאו יחד לסיור שכזה כבר למעלה משנתיים בעקבות מגפת הקורונה. הנשים שהשתתפו בסיור לא הפסיקו להודות למנהלת המועדון על היוזמה המבורכת והחשובה, בציפייה לעוד יוזמות ברוכות שכאלו.

Leave a Reply

Your email address will not be published.