#בערב מיוחד לנשות הקהילה הבוכרית בעיר הוקירו המשתתפות את ארגון ‘זויידגי’ הפועל בקרב נשות הקהילה וזכו למופע מרגש וסוחף

כ-150 נשים מהקהילה הבוכרית בקרית מלאכי התאספו לערב מרענן בסימן “תאווררי” לכבוד יום הבהיר הקרב ובא חג המאסר והגאולה ראש השנה לחסידות י”ט כסלו. את הערב פתחה המנחה גב’ אילנית גולומב בפרק תהילים, יחד עם כל הקהל לרפואה שלימה עבור אישה יקרה מהקהילה שעוברת ניתוח לא פשוט.

לאחר אמירת פרק התהילים, המנחה הדגימה לקהל את סיפור המאסר והגאולה של אדמו”ר הזקן לימינו אנו, בכך שלאחר תקופה כה ארוכה של סגרים ובידודים יצאנו לחירות, וכעת ניתן סוף כל סוף לעשות אירועים המוניים ללא כל חשש, חירות במיטבה.

כמו כן הזכירה מנחת הערב, כי למרות כל הסגרים והבידודים העשייה של וועד הקהילה לא הופסקה והמשיכה ביתר שאת ככל הניתן במסגרת החוק.  “אם זה בשוברי נדוניה לחתנים וכלות, סלי מזון לנזקקים, חלוקת ילקוטים לילדים וכמובן ארגון ‘זויידגי’ שכולנו כאן מכירות. וכאן המקום להודות לנשים המדהימות בראש הארגון הגב’ רותי לבייב והגב’ דבורה בארי שעובדות לילות כימים במסירות אמיתית” סיכמה גולומב.

לאחר הפתיחה כיבדו את הנוכחות מר ראש העיר אליהו ללו זוהר, נצגי העדה הבוכרית העירייה מר מוטי יעקובוב ונציג העירייה מר מישל טפירו.

ראש העיר מר זהר בירך את הנוכחות בעשייה ובכל הפעילות שלהן למען הקהילה, וכן גם הזכיר ואמר שהקהילה הבוכרית מבורכת בוועד שדואג להם יותר מכל קהילה אחרת בעיר והוא שמח על כך ומשתתף בעשייה ככל הניתן בזכות הנציג שלנו בעירייה שעובד על כך לילות כימים עבור הקהילה.

בקהל נכחו חלק נכבד מהמתנדבות בארגון ‘זוידגי’, המבשלות והאופות, המארגנות והמסיעות, ניצלו את ההזדמנות מארגנות הערב בלתת שי צנוע כהוקרה לכל מתנדבות הארגון.

לפני התוכנית המרכזית, דיברה לפני הקהל הגב’ שרית אוריאן והרחיבה על אירועי חודש כסלו בהיבט החסידי. “ועכשיו סוף סוף למופע המרכזי של הערב” אמרה המנחה גולומב, מופע קומי עם סיפור חיים מרתק בסימן “תאווררי” המבוצע ע”י קרן אדלר וגל בידרמן, מופע מרגש ומצחיק שסחף את הקהל לערב שלא ישכח..

“היה לנו ממש כייף, טעים, מרגש ומצחיק, שמחנו מאוד לצאת ולהתאוורר אחרי תקופה לא פשוטה, אוהבים אתכם ומרגישים את העשייה האוהבת והתומכת שלכם, כלו והצליחו” סיכמה אחת הנוכחות

כאן המקום להודות לתומכים ולמארגנות גב’ רותי לבייב והגב’ דבורה בארי למנחה אילנית גולומב, וועד הקהילה הבוכרית, קונגרס יהודי בוכרה, ראש העיר מר ללו זוהר, נציג הקהילה בעירייה מר מוטי יעקובוב, חבר העירייה מר מישל טפירו וחברי פורום התורמים.

בשבוע הבא יום שלישי י”ט כסלו מארגן הוועד התוועדות לגברים, מיוחדת, עשירה ומרתקת עם זמרים מרצים ורבנים לקהילה הבוכרית, פרטים נוספים במודעות ואצל גבאי בית הכנסת.

Leave a Reply

Your email address will not be published.