ביום חמישי השבוע ינחתו עשרות חברי נשיאות הקונגרס באיחוד האמירויות לוועידה הנשיאותית של הקונגרס * התכנית שעשירה שמצפה להם מבטיחה חוויה ייחודית ובלתי נשכחת * נשיא הקונגרס ואב”ד העדה הבוכרית יכבדו את האירוע בנוכחותם

ביום חמישי השבוע, תחל רכבת אווירית של חברי נשיאות קונגרס יהודי בוכרה העולמי לכיוון איחוד האמירויות הערביות, אל עבר העיר המפורסמת והיוקרתית- דובאי. אחרי שנתיים שהועידה הנשיאותית של הקונגרס לא התקיימה, השנה חוזרים להתכנס ובגדול. המיקום שנבחר לאירוח הועידה השנתית הוא לא פחות מאחד מהמלונות היוקרתיים בדובאי, מלון ורסאצ’ה המפורסם. מלון בו שוהים עשירי העולם והמפורסמים שבהם כשהם מגיעים לעיר למנוחה או עבודה. “המיקום נבחר בקפידה יתרה” אומר סמנכ”ל הקונגרס הרב יוסי ניאזוב “אנחנו רוצים לאפשר לאורחים חברי הנשיאות חוויה בלתי נשכחת ויוקרתית, כראוי לאלו שמשקיעים מזמנם וממשאביהם למען כלל העדה”.

עשרות חברי הנשיאות ינחתו במקום ביום חמישי לוועידה שתארך ארבעה ימים עמוסים בפעילות ובתוכן ייחודי שנתפר במיוחד למען חברי הנשיאות. את הוועידה יכבד בנוכחותו נשיא הקונגרס מר לב לבייב. כמו כן, יכבד בנוכחותו אב בית הדין לעדה הבוכרית הגאון זבדיה כהן שליט”א. הוועידה תהיה בסימן חיזוק האחדות וקשרי הקהילה בין כלל העדה הבוכרית, אחדות שכבר כעת מביאה לתוצאות מעוררות השתאות לטובת כלל העדה.

על קצה המזלג

רגע לפני שנספר לכם על התכנית העשירה של ועידת חברי הנשיאות בדובאי, הנה סקירה היסטורית קצרה על הנסיכות המסקרנת. דובאי, הנמצאת בחצי האי ערב, החלה את דרכה ככפר דייגים ששימש את בני שבט יאס, שצאצאיהם, בני שושלת מכתום, הינם משפחת המלוכה השולטת בדובאי כיום. בתחילה, פרנסתם העיקרית של יושבי הכפר הגיעה מדייג ופנינים. בחלוף השנים, עם התפתחותו של נתיב המסחר הימי להודו, הפך האזור למרכז עסקים.

התפנית המשמעותית ביותר בהתפתחותה של דובאי חלה בשנות ה-60 של המאה הקודמת, עם גילויו של הנפט. העושר הרב משך כוח עבודה זר מכל האזור ויחד עם הקמתו של הנמל הגדול בעולם והפיכתו של האזור לאזור סחר חופשי, הביאו לפיתוח חסר תקדים של האזור. בריטניה ששלטה באזור מסוף המאה ה-18 ועודדה בתחילת שנות ה-50 שיתוף פעולה בין שבע האמירויות באזור זה, הסירה ממנו את חסותה בשנת 1971 מה שתרם לאיחודן של האמירויות ולהפיכתן לעצמאיות.

באמצעות עושרן הרב והודות לשליט שייח’ זאיד בן סולטאן אאל נהיאן, שניצל את קשריו ואת הממון הרב לגיוס תמיכה וסיוע ביטחוניים בינלאומיים, צלחו האמירויות את המאורעות המטלטלים של האזור בשנות ה-80 וה-90 (המהפכה האיסלאמית באיראן, מלחמת עיראק-איראן והפלישה העיראקית לכווית) ושרדו את הכאוס האזורי. מאז ולאורך העשורים האחרונים, המשיכה דובאי לנצל את עושרה ואת כוח האדם הרב שזרם לתחומה, על מנת לעודד השקעות מבחוץ, להקים ולפתח תשתיות מבנים ופרויקטים חסרי תקדים בגודלם ובעלותם. כך הפכה דובאי במרוצת השנים למרכז תיירותי מרהיב, המשלב את התרבות, המורשת והמסורת המקומית יחד עם מודרניות, חדשנות, פאר ויוקרה שלא נראו כמותם.

עם התפתחותה של דובאי והפיכתה למוקד משיכה תיירותי, החלה האמירות להתאים עצמה לעולם התיירותי  ולמצב עצמה כאחד היעדים האטרקטיביים והמעניינים ביותר בעולם. התיירים הרבים הפוקדים את האמירות נהנים ממבחר אטרקציות, מקומות בילוי ואתרים שאינו נגמר, המספקים ימים רבים של הנאה צרופה. בין אם תרצו להעביר את היום בבילוי בים, ליהנות מיום קניות, לטייל בין גורדי השחקים ולהתרשם מהארכיטקטורה המרהיבה ומגודלם של הבניינים שוברי השיאים, לבקר בשלל האתרים והמוזיאונים המקומיים, לעסוק בספורט אקסטרים או פשוט ליהנות מעולם הקולינריה המקומי והמסעדות של מיטב השפים. בקיצור, דובאי היא הכל מהכל והמיקום המושלם לקיומה של הועידה השנתית.

חוויה חד פעמית

מארגני הוועידה מבטיחים כי החוויה אותה יקבלו חברי הנשיאות תהיה יוצאת דופן וייחודית במיוחד. על הפקת הוועידה הנשיאותית עמלו טובי המוחות ומומחי התוכן וההפקה במשך שבועות מספר והתכנית שנבנתה לחברי הנשיאות נראית מרשימה במיוחד. בין היתר, ייחשפו חברי הנשיאות לאטרקציות המרכזיות באיחוד האמירויות, כולל נסיעה בג’יפים במדבריות העד של המקום וביקור בעיר הבירה אבו דאבי. “יש לנו עוד הפתעות שמתוכננות למשתתפי הועידה הנשיאותית, אבל הפתעות אנחנו שומרים לרגע האמת. ההנאה של האורחים היא מובטחת וחשוב מכך- השתתפות חברי הנשיאות היא סמל להצלחה של נשיאות הקונגרס לנהל את הפעילות ולנתב אותה בדרך הטובה ביותר. המעורבות של חברי הנשיאות בקהילה, מתאפשרת בזכות הגוף הנשיאותי של הקונגרס בראשותו של הנשיא מר לב לבייב” מסיים הרב ניאזוב.

Leave a Reply

Your email address will not be published.