מאת: אליעזר גליבוב

סגן ראש הממשלה האוזבקי, עזיז עבדוחקימוב נפגש עם שגריר מדינת ישראל באוזבקיסטן מר אדוארד שפירא, במסגרת הוועדה הממלכתית לפיתוח התיירות, בה ניתן דגש על יישום פרויקטים משותפים בענף התיירות וזאת בכדי לשקם את התיירות הישראלית במדינה שנפגעה קשות עקב מגפת הקורונה.

במהלך השיחה, עבדוחקימוב עדכן את שפירא על החלטת הממשלה האוזבקית על האמצעים למניעת נגיף הקורונה וההתמודדות עם המשבר הכלכלי שבא בעקבותיו.

מנציגים שנכחו בפגישה נמסר כי יינתנו תמריצים פיננסים והטבות בכל הקשור לענף התיירות, כפי שנחתם על ידי הנשיא שבקט מרזיוב לפני כחודשיים, בה כתב “לנקוט בצעדים לעידוד תחום התיירות בכדי להפחית את השפעתה השלילית של מגפת הקורונה על המדינה”.

הצוות הדיפלומטי הישראלי נחשף בפגישה לתוכנית הביטחון החדשה לתיירים הנקראת “אוזבקיסטן. מובטחת נסיעה בטוחה”. צוין כי המטרה העיקרית של התוכנית היא לספק שהות נוחה לתיירים ברמת הגנה גבוהה מפני הנגיף. על פי הוועדה, התוכנית משלבת בתוכה פתרונות רפואה ותברואה מהמאה ה-21 עם שילוב הידע המסורתי של המדען אבו עלי בן סינא – מייסד האפידמיולוגיה והראשון שהשתמש בסגר כאמצעי נגד המגיפה.

עזיז עבדוחקימוב הדגיש את נכונות האוזבקים להתחיל בעבודת השיקום בתחום התיירות בין המדינות, להבטיח נוחות וביטחון מרביים לתיירים הישראלים במקרה של חידוש הטיסות הבינלאומיות בין המדינות.

השגריר שפירא הודה לסגן ראש הממשלה האוזבקי, על הגישה הידידותית כלפי מדינת ישראל והתיירים הישראלים “ישראל מעריכה מאוד שאוזבקיסטן הייתה בין המדינות הראשונות בשנת 2018, עליה הכריזה על פטור מוויזה לאזרחי ישראל. מה שהביא לגידול משמעותי במספר התיירים הישראלים לאוזבקיסטן תוך זמן קצר. שגרירות ישראל מעוניינת ומוכנה לנקוט בכל האמצעים הנדרשים כדי להחזיר את אותה כמות התיירים כפי שהיה לפני המגיפה” ציין השגריר שפירא.

בהתחשב בעובדה שאוזבקיסטן הצליחה להשתלט על המגיפה ורמת התחלואה הנמוכה במדינה, הציע השגריר אדוארד שפירא להתחיל בהליך משא ומתן בין רשויות התעופה של שתי המדינות בהקדם האפשרי ועל חידוש התנועה האווירית, בכדי לפתח במהירות סוגיות ארגוניות ואמצעים להבטחת בטיחות הנוסעים. “השגרירות ומשרד התיירות של ישראל מוכנים לספק את כל הסיוע האפשרי כך שאוזבקיסטן תהיינה בין הראשונות שיקבלו תיירים ישראלים” אמר השגריר.

Leave a Reply

Your email address will not be published.