סוכנת סמויה של המשטרה- בת העדה הבוכרית פעלה מספר חודשים בצללים והפלילה עשרות סוחרי נשק מהמגזר הערבי 

סוכנת סמויה -בת העדה הבוכרית, שזהותה חסויה מסיבות מובנות- שהופעלה ביחידת אתגר בלהב 433 של המשטרה הביאה להפללה ומעצר של 51 חשודים בקרב החברה הערבית בחשד לסחר באמל”ח, שהניבה תפיסה של עשרות כלי נשק ומטעני חבלה. הסוכנת המשרתת ביחידה מיוחדת של מג”ב וסוכן נוסף גוייסו על ידי מחלק הסוכנים של להב 433 והופעלו במשך חודשים רבים בקרב עברייניים בחברה הערבית. הסוכנים הצליחו לחדור לעולם הפשע ולרכוש את אמונם של סוחרי נשק בלתי חוקי, ולבצע כ-35 עסקאות מבוקרות ומפוקחות של רכישת כלי נשק ומטעני חבלה ביניהם אקדחים, רובה קלצ’ניקוב, M-16 ותת מקלע MP5. במהלך ההפעלה המורכבת בתא שטח מצומצם ומאתגר, פעלו הסוכנים במסווה לאורך תקופה ארוכה אל מול גורמים עבריינים שהפעילו רשת שלמה שעסקה בהסבה, תיווך ומכירה, של כלי נשק תקניים ומוסבים בארץ וברש”פ, תוך איסוף מארג ראיות ותיעוד ביצוע העסקאות. מדובר בעבירות חשיפה שרובן תולדה של מודיעין משטרתי ופעילות משמעותית ברובד הסמוי, במאבק המתמשך בעבירות אמל”ח וירי ברחבי הארץ בדגש על החברה הערבית.

עם הינתן האות פשטו למעלה מ-1,000 שוטרים מיחידות שונות ביניהן יחידת אתגר שהובילו את הפרשייה בליווי פרקליטות חיפה, יחידה 33 (גדעונים), כלל יחידות להב 433, חטיבה טקטית של מג”ב ויחידות יסמ”ג, מתפ”א, ימ”ר צפון וימ”ר חוף, על בתיהם של עשרות חשודים בסחר באמל”ח בכל רחבי הארץ בערים: מוסמוס, מושרייפה, אום אל פאחם, נוף הגליל, פוריה, דבוריה, נצרת, ערערה, כפר קרע, ברטעה, טייבה, ג’נין, קפין שבשטחים.

בתום החיפושים נתפסו עשרות אלפי שקלים, שבעה כלי רכב וכלי נשק מסוג איירסופט, כלל החשודים שנעצרו נחקרים באזהרה בחשד למעורבות בעבירות של ייצור ואחזקת אמצעי לחימה, קשירת קשר לפשע וסחר באמל”ח – כל אחד על פי חלקו בעבירות האמורות. בהמשך היום, יובאו העצורים לדיון בבקשה להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשל”צ. השר לביטחון פנים, עמר בר לב, אמר: “הצלחה נוספת של משטרת ישראל במאבקה למיגור הפשיעה ברחוב הערבי. הפעלה מורכבת, מתוחכמת ומסוכנת על פני חודשים של זוג סוכנים אישה וגבר שלא היו מביישים אף ארגון ביון. פעולה שהיא מעשה אמנות. אני מלא התפעלות מפעילותם, מהעבודה המאומצת של אגף חקירות ומודיעין ולהב 433, ברקימת סיפור הכיסוי, באבטחה שלהם בשטח ובביצוע המוצלח.

“כל הכבוד לכל המפקדים והשוטרים על היוזמה, היצירתיות והנחישות שבאו לידי ביטוי מעורר הערכה במבצע הזה. משטרת ישראל תמשיך להיות חכמה יותר, נועזת יותר וביצועיסטית יותר מהפושעים במדינה”. המפכ”ל, רנ”צ יעקב שבתאי, הוסיף: “בכל שבוע אנו מצליחים להנחית עוד מכה אנושה על ארגוני הפשיעה. עם כניסתי לתפקיד, זה היה אחד הנושאים ששמתי על סדר היום המבצעי של משטרת ישראל. החדרת סוכנים סמויים ללב ארגוני הפשיעה בכדי לתקוף אותם מבפנים. אני גאה לומר כאן שחוללנו מהפכה, ולמרות הסיכון הגדול שכרוך בכך, הגדלנו באופן משמעותי את פעילויות הסוכן, ועדיין לא נאמרה המילה האחרונה”. 

 מפקד להב 433, ניצב מוטי לוי: “בתחבולות תעשה לך מלחמה, אבל בכך לא די, לתחבולה יש להוסיף דעת, שיקול דעת, מקצוענות, מסירות ונחישות. היום מסתיים מסע נוסף של הפעלת סוכן ביחידת להב 433 בתחום עבירות האמל”ח בחברה הערבית. מסע של אמונה, נחישות ויצירתיות. אמונה – בכיווני הפעולה של משטרת ישראל, המרכזת מאמץ עצום לצמצם את היקפי אירועי האלימות בחברה הערבית. נחישות – אל מול אתגרי ההפעלה במגזר. יצירתיות – שהיא אבן דרך מרכזית בהפעלת סוכנים. נמשיך לפעול באמצעות היחידות הארציות בכל העוצמה, הכלים והמשאבים, על מנת לתת לאזרחים בחברה הערבית ביטחון אישי”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.