בימים האחרונים יצא נשיא קונגרס יהודי בוכרה, מר לב לבייב, לסיור מיוחד בערים רמלה ולוד. ערים אלו, מבורכות בקהילות גדולות של העדה הבוכרית ובמיזמים של הקונגרס למען הקהילה המקומית.

שיאו של הביקור היה בעיר לוד, במספר מוסדות חינוך שאת חלקם הקים מר לבייב, ובחלקם הוא תומך למען פריחתם ופיתוחם יחד עם הקונגרס. לביקורו של מר לבייב הצטרפו רעייתו הגב’ אולגה ונכדתו חנה לבייב. את הביקור כולו ליווה מנכ”ל הקונגרס הרב יהודה בלוי, העומד בקשר רציף ומתמשך עם מוסדות החינוך בהן ביקר מר לבייב בעיר לוד.

במסגרת הביקור, הם סיירו בחטיבת הביניים החדשה של מוסדות ‘אור חנה’ בניהולה של הגב’ רחל סגל, בבית הספר התיכון בניהולה של הגב’ לאה וישצקי, וכן בבית הספר היסודי ‘בנות יוסף’ בניהולה של הגב’ עדי קוביוב ותלמוד תורה ‘בני יוסף’ בניהולו של הרב יהודה זמיר בשכונת גני איילון. במוסדות בני יוסף התרשם מר לבייב מהפיתוח האדיר של המקום ומההיצע החינוכי הרחב שהמוסד מציע לקהילה.

במוסד ‘בית חינוך לשליחות’ שאת פיתוחו יזם מר לבייב במטרה לסייע לבנות הבאות מאזורי הלחימה באוקראינה, לקבל סביבה בטוחה וחמה הרחק מרעמות התותחים, בו ביקר מר לבייב, התקיים מפגש מיוחד התקיים בין הבנות למשפחת לבייב והנהלת העיר לוד בפנימיית. במפגש השתתפו: רב העיר לוד הרב ברוך בועז יורקוביץ’ ורעייתו הרבנית מרת רסיא, ראש העיר, עו”ד יאיר רביבו, ממלא-מקומו ומחזיק תיק החינוך, יוסי הרוש, חבר המועצה רפי יקותיאל, ומנכ”ל ‘אור אבנר’ בישראל, ר’ יהודה בלוי.

המשלחת המכובדת שמעה מהתלמידות – בנות חב”ד שהגיעו ללוד מאזורי המלחמה, על חווית הלימודים והמגורים בעיר והתמוגגה מנחת. בקמפוס המפואר, הן מקבלות תנאי אירוח מלאים, לצד מערך לימודים ברמה הגבוהה ביותר. בתום הביקור, ציין מר לבייב כי הוא רווה נחת מהפעילות הברוכה למען ילדי ישראל בכלל וילדי העדה בפרט שזוכים לחינוך יהודי ברמה גבוהה. באומרו זאת, ציין שהוא מצפה שמוסדות אלו ימשיכו לפרוח ולגדול לתועלת כלל הקהילה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.