מאת: אליעזר גליבוב

לפני שלוש שנים, הזמרת זהבה כהן ודיג’י אבי כהן, בני העדה הבוכרית, כבשו את ישראל ועולם עם השיר הקאבר שביצעו ללהיט הארמני ‘מי גנה’ וזכו ל-15 מיליון צפיות ביוטיוב.

אבל שום דבר לא הכין אותם לסערה שמתחוללת בימים אלה בסוריה בעקבות השיר שלהם.

אחת הסדרות המצליחות והמוכרות ביותר בסוריה השתמשו בשיר של זהבה וכאן ודיג’י פאנל באחד הפרקים ששודרו החודש בטלוויזיה הסורית. מאותו הרגע, השיר הישראלי הפך במהרה לשיחת היום בסוריה עם שיימינג קשה לסדרה ברשתות החברתיות, כתבות בחדשות ואפילו דיון בממשלה הסורית על מעשה בגידה במדינה שמשתמשים בזמרת ישראלית בטלוויזיה הסורית.

“האמת שהייתי בשוק” מספר אבי כהן על הרגע שבו גילה שכל סוריה מדברת עליו: “פתאום אני קם בבוקר, רואה כתבה עלינו בסוריה. בהתחלה חשבתי שמסתלבטים עלי.”

“זה הצחיק אותי שזה הגיע לרמות כאלה שמדברים על זה בחדשות” מספרת הזמרת זהבה כהן ומוסיפה כי: “בהתחלה לא הבנתי כלום חוץ מהשמות שלנו, אבל שלחתי את הסרטון למורה שלי בערבית שתרגם לי את זה. לפני שנתיים ביקשו ממני אישור להשתמש בשיר אז אין פה פגיעה בזכויותיי ולא של אף אחד אחר. זה נטו פרסום ומבחינתי זה בסדר”.

כהן ששרה בשפות שונות חושפת שרוב הקהל והעוקבים שלה מגיע מארצות שונות בעולם: “אני אוהבת ששולחים לי הודעות ממדינות שונות בעולם. החלום שלי להופיע בארצות האלה ואולי ככה להביא את השלום”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.