בטשקנט העלים כבר מזהיבים ונושרים, והטמפרטורות צונחות איתם. החורף ממש מעבר לפינה אך בחודש אוקטובר עוד זכינו לימי שמש נהדרים.

באחד מן הימים הללו חגגנו יחד עם כל תלמידי ביה”ס הבינ”ל בעיר את יום האו”ם, במסגרתו צעדנו במצעד הדגלים ואף הקמנו דוכן ישראלי שמח, עם מוזיקה, פלאפל טעים, פעילויות לילדים והרבה מידע מעניין על ישראל, בעיקר בתחום החדשנות וגם כיצד ישראל תורמת לקידום יעדי הפיתוח בר קיימא של האו”ם.

עוד באוקטובר נפגשתי עם סגן שר החוץ האוזבקי פורקט סידיקוב, האמון על המזרח התיכון. השיח שלנו עם ראשי משרד החוץ כאן הוא פתוח וידידותי, ומהווה עבורנו הזדמנות טובה לדון בשלל נושאים חשובים שעל סדר היום ביחסי ישראל-אוזבקיסטן, כגון קידום ביקורי בכירים ופרויקטים משותפים.

לראשונה התקיימה באוזבקיסטן החודש אפילות העולם בג’ודו! כמובן שהגענו לעודד את נבחרת ישראל המצוינת בכל ימי התחרות וכמובן ששמחנו עם הספורטאים הנהדרים שלנו על זכייתם במדליית ארד בתחרות הקבוצתית. אני רואה בעידוד הספורטאים הישראלים שמגיעים לתחרויות באוזבקיסטן זכות גדולה ומקור אדיר לגאווה לכולנו.

הבחירות לכנסת הן תמיד חגיגה לדמוקרטיה הישראלית. הבחירות בנציגויות מתקיימות כשבועיים לפני הבחירות בארץ, כדי שהקלפיות עם קולות הדיפלומטים יספיקו להגיע ארצה בזמן לספירת הקולות. הבחירות בקלפי הקטנה בשגרירות ישראל בטשקנט התקיימו כסדרן והדיפלומטים ועובדי השגרירות שלנו נטלו כמובן חלק.

יש באוזבקיסטן עניין וסקרנות רבה בכל הקשור לישראל, הן בקרב הציבור הרחב והן בקרב הקורפוס הדיפלומטי. לבקשת דיפלומטיות זרות, קיימה עובדת השגרירות דפנה פורמן סדנה מיוחדת במהלכה לימדה את האורחות כיצד להכין שני מאכלים ישראלים אהובים במיוחד – פלאפל ופיתה. הסדנה זכתה להצלחה רבה והסדנה הקולינרית הבאה כבר נמצאת בשלבי תכנון.

ולכל מי מהקוראים שנמצא בטוויטר – עמוד השגרירות שלנו חזר סוף סוף לפעול לאחר תקופה ארוכה של דממה עקב בעיות טכניות. אתם מוזמנים לעקוב אחרינו ציוצי השגרירות בכתובת https://twitter.com/IsraelinUZ

איחולי סתיו נעים לכולם!

זהבית בן הלל- שגרירת ישראל באוזבקיסטן

Leave a Reply

Your email address will not be published.