אחרי שנים של המתנה, הביאה ראש העיר, ליאת שוחט, תקציב לתכנון בית עלמין, מרביתו במימון של רשות מקרקעי ישראל, בשטח שבו אמור היה לקום השוק הסיטוני. שוחט: “לא נהיה תלויים יותר בחסדיהם של אחרים. יש לנו רוח גבית מרמ”י. תוך כשנתיים יהיה לנו בית עלמין משלנו”

ראש עיריית אור יהודה, ליאת שוחט, הודיעה השבוע כי העירייה בראשותה מקדמת הקמת בית עלמין במערב העיר. מדובר בפרויקט חשוב מאין כמותו עבור תושבי העיר, שנאלצים לכתת את רגליהם לערים אחרות כדי לקבור את יקיריהם, ועם תנופת הפיתוח שהעיר עוברת והגדול המשמעותי הצפוי בכמות האוכלוסייה, שוחט מקדמת את הקמתו של בית העלמין שיספק מענה לתושבים שממתינים שנים ארוכות למענה בנושא.

ביום שני השבוע אישרה מועצת העיר תקציב בלתי רגיל (תב”ר) בגובה 761 אלף ש”ח, מרביתו ממומן על ידי רשות מקרקעי ישראל שנתנה את ברכתה לטובת קידום הפרויקט ומעניקה רוח גבית לעירייה להשתמש בשטח שאמור היה להיות מיועד בעבר לשוק הסיטוני וכעת יתוכנן כבית עלמין. על פי התכניות, תכנון בית העלמין יימשך עד כשנתיים כשמיד לאחר מכן ניתן יהיה להתחיל בקבורה. במקביל להליך התכנון, מקדמת העירייה את נושא הניהול והתפעול של בית העלמין.

“הפכתי כל אבן כדי לדאוג לכך שלא נהיה יותר תלויים בחסדיהם של אחרים ולכן קידמתי תכנית שבה בית העלמין יוקם באור יהודה ולא בשום מקום אחר”, מציינת שוחט. “כל מי שמעורב בפרויקט מבין את החשיבות של הקמת בית העלמין לתושבי העיר. לא נצטרך יותר טובות מאחרים ויש לנו שותפים משמעותיים ברשות מקרקעי ישראל שמסייעים לנו בתכנונו של בית העלמין. עם אישור התקציב במועצה, אנו יוצאים להליך תכנון ואישור במוסדות התכנון ומתקדמים בציר ניהולו של בית העלמין במטרה ברורה שתוך שנתיים נוכל לקבור את מתינו אצלנו בעיר. אני רוצה להודות לשותפיי, סגני ראש העיר וחבריי לקואליציה וכמובן לכל מי שעוסק במלאכה החשובה הזו”.

חשוב להדגיש כי בטרם קידום התוכנית, פעלה שוחט לקדם תכנית להקמת בית עלמין אזורי על שטחה של מועצה אזורית שדות דן יחד עם עיריית קריית אונו. במסגרת זו חתמה אז אור יהודה עם מועצת שדות דן על הסכם לקידום הקמת בית העלמין, אך מועצת שדות דן חזרה בה מההסכמות ובכך נאלצה עיריית אור יהודה לעשות חישוב מסלול מחדש בנושא. כעת שוחט בטוחה: “מכאן שום דבר לא יעצור אותנו. גורלנו נתון בידינו ולא אתן לאף אחד למנוע מאיתנו את הצורך הכל כך חשוב הזה”.

צילומים: דוברות עיריית אור יהודה

Leave a Reply

Your email address will not be published.