העיר שדרות מטווחת כבר למעלה מ-20 שנה על ידי ארגון הטרור חמאס, השבוע הגיע הירי לנקודת שיא שהורגשה היטב אף באזור המרכז וגוש דן

לאור מתקפת הטילים הבלתי פוסקת על העיר שדרות, שוחחנו עם אריה דוידוב, שדרות, אב לחמישה, מגשר חינוכי בעיריית שדרות

איך אתם חווים את ההסלמה בשבועות האחרונים, איך מתנהל היומיום שלכם?

ראשית, כל האנשים בבית, כל שעשה שעתיים עגולות יש לנו התרעה של צבע אדום, הילדים מפוחדים ונכנסים לממ”ד.

“לצערי חלק מהמשפחות מתמודדים עם המצב ללא ממ”ד ראוי וגורמים רלוונטיים התקשו לעזור להם מבחינה תקציבית, ביניהם קיימים גם משפחות בוכריות. מחלקת הרווחה של קונגרס יהודי בוכרה, עובדת בימים אלו לנסות ולגייס מימון לשיפוץ המרחב המוגן של משפחת זבולוני שסיפורם הובא בהרחבה בגיליון הקודם. כרגע, אין עבודה ואין לימודים, כולם מסתגרים בבתים ובקושי יוצאים לעשות קניות לחג. בתי כנסת הודיעו היום שלא יהיה לימוד רצוף אלא תפילה של שעה-שעתיים ונחזור לבתים. גם בתי הכנסת שיש בסמוך אליהם ממ”ד אין מקום לכולם, לכן בתי הכנסת יהיו במתכונת שונה.”

איך הייתם רוצים שהסבב הנוכחי יסתיים, מבחינתכם מה הציפייה?

“הציפייה שימשיכו להילחם שיתאפר שקט לטווח ארוך ויהיה ניתן לפתור את הבעיה הזו , זו לא שנה ראשונה ולא שנייה אנחנו כבר עשרים שנה סובלים ככה, שימשיכו, אנחנו חזקים ובעלי אמונה שבורא עולם שומר עלינו. הילדים בהלם, לעומת הקורנה שלא הייתה סוג של פחד אלא צורך להסתגר בבית על מנת שלא להידבק, כאן מדובר בפחד עניין של טראומה, כל התרעה אפילו אם מדובר בהתרעת שווא מכניסה את הילד לטראומה. הרבה אנשים נפצעו עקב הריצה לממ”ד יש אישה שנפטרה שנפטרה כתוצאה מהנפילה בעת הריצה לממ”ד”.

איך העירייה נערכת למצב בדגש על התחום החינוכי?

“העירייה, בכל מקום שנופל הם מתייצבים, בין אם מדובר בפסיכולוגים או מרכז חוסן ומס רכוש. הם מגיעים לכל משפחה ומשפחה ונותנים את מיטב יכולתם בעניין”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.