השבוע בעיתון מנורה:

טרור ודם בווינה

צרורות של ירי מנשק אוטומטי פילחו את האווירה במרכזה של העיר השקטה והשלווה בדרך כלל* טרוריסטים המזוהים עם האיסלאם הקיצוני יצאו למסע טבח בסמיכות לבית הכנסת הגדול של הקהילה היהודית המקומית* בני הקהילה היהודית והבוכרית יצאו ללא פגע אך המוסדות, המסעדות והחנויות נסגרו על מנעול ובריח עד שיסתיים המצוד אחר כל חברי רשת המרצחים* 'מנורה' מדווח מהשטח עם בני הקהילה הבוכרית בווינה

שנה לפטירתו של רב העדה הרב רבין זצ"ל

שנה לאבל על גדול הדור של העדה הבוכרית* 'מנורה' מביא דברי זכרון והספדים על דמות ההוד שהנהיגה את העדה הבוכרית ביד רמה ובאהבה עוטפת. בנו, הרב יצחק רבין שליט"א, אב"ד שיכון ג' בבני ברק וראש רשת הכוללים 'שערי בני ציון' במילות הספד לזכרו של אביו הגדול.

מורנו ורבנו

"חכמת החיים של הרב זצ"ל הענווה, יראת השמים, שנאת הממון, אהבת אמת, אהבת הבריות, שמו הטוב שהלך לפניו, לבו האמיץ להציל עשוק מיד עשקו, רדיפת הצדק, ושנאת העוול, היו מהות חייו של הרב פנחס זצ"ל". אב"ד העדה הבוכרית, הרב זבדיה כהן שליט"א בדברי הספד וזכרון לרב רבין זצ"ל.

פותחים ודואגים

מכוני עיצוב השיער והטיפוח נפתחו ביום ראשון השבוע וסימנו את תחילת שלב ההקלות השני של היציאה מסגר הקורונה* איך נראים החיים מהצד השני של המתרס ומה עשו סגרי הקורונה לבעלי העסקים בתחום הביוטי וגם- מעצב השיער שנאלץ לעבוד בסופר בעקבות הסגר? 'מנורה'  יורד לשטח עם בעלי העסקים הבוכרים שמשוועים לימי השגרה

שרת התפוצות באה להכיר את המורשת

ביוזמתו של יו"ר כחול לבן ברמלה מיקי ישראלוב, שרת התפוצות עו"ד עומר ינקלביץ הגיעה לביקור רשמי בעיר רמלה, שם נפגשה עם ראש העיר, חברי מועצה ונציגי הקהילה הבוכרית.

הדרום על הכוונת

בשבוע החולף נפגש אדי מורדכייב מטעם 'קונגרס יהודי בוכרה'  יחד עם הרב לוי חיימוב, רב הקהילה הבוכרית בבאר שבע והרב עופר כרדי, סגן ראש העיר באר שבע ויש כבר שיתופי פעולה שיוצאים לדרך.

שלמה זלמן סיונוב:

" זוהי דיקטטורה בחסות מערכת המשפט, כל הערכים הליברלים נעלמו ולא קיימים, אין חופש ביטוי, אין חופש דעה ואין חופש דת כשמדובר ברבנים"

ענהאל שאולוב:

" רוצים להצליח ושידברו עליכם? תעשו דברים קיצוניים באופן וולגרי כדי להשביע את סף הריגוש הציבורי שעולה למקומות בלתי נתפסים. אל תמכרו מוצר או כישרון. תמכרו את הגוף. תמכרו בזול. זה מוכר, ומוכר מהר. ".

לקריאה לחצו כאן: https://online.fliphtml5.com/xxsb/tasp/#p=1

Leave a Reply

Your email address will not be published.