השבוע בעיתון מנורה:

הבוכרים עשו סדר

#בניגוד גמור לחג הפסח דאשתקד, העדה הבוכרית ברחבי העולם חגגה את הפסח בחיק המשפחה המורחבת ללא סגר או עוצר* גם הפעילות הציבורית לחג הפסח, שצומצמה בשנה שעברה בעקבות המגבלות, הכפילה את עצמה בשנה זו  *קונגרס יהודי בוכרה מסכם שבועות עמוסים של עשייה בישראל ובחו"ל* דיווחים מקהילות שונות ברחבי הארץ וגם: איזה גילוי מטלטל גילה הנוסע המוסלמי שישב במטוס ליד שלוחי חב"ד שבאו לחג הפסח לאוזבקיסטן

החג של הסטודנטים

#מיד לאחר הפסח, נפצחה ההרשמה לבדיקת זכאות לקבלת מלגת קיום לסטודנטים הבוכרה באמצעות 'קרן דוד' של הקונגרס. הקרן תמשיך את המורשת של מקימה, מר דוד ארבוב ז"ל ותסייע לסטודנטים הבוכרים להצטיין ולפרוץ את תקרות הזכוכית.

'בית הלוי' הגיע לבתי הכנסת #

#בערב החג חולקו אלפי סידורי 'בית הלוי' שהוציא קונגרס יהודי בוכרה במהדורה מחודשת ומתוקנת. עשרות גבאי בית הכנסת התרגשו לקבל את המשלוח ו'מנורה' מגיש לכם גלריה מרגע הנחיתה של הסידורים בבתי הכנסת השונים ברחבי הארץ.

#"הנה מיטתו שלשלמה"

#בחול המועד פסח הלך לעולמו שלמה פנחס בביוף ז"ל ששימש כגבאי בית הכנסת 'בביוף יששכרוב' בשכונת הבוכרים בירושלים.  גיסתו, חברת נשיאות הקונגרס הגב' ורדה בן ברוך סופדת לו

מגזין מיוחד ליום השואה

אחים לנשק

# מיכאל שמואלוב שב לחיק משפחתו ומגלה כי אחיו הצעיר אריאל הוכרז כנעדר, באותה עת הוא גם נפגש עם אחיו הגדול שסיפר כי השתתף בקרבות בחזיתות רבים של המלחמה והגיע עד ברלין "הייתי בין החיילים שהשלימו את כיבושה של בירת גרמניה" סיפר האח.

#הז'ידובסקה'

סיפורה של ראיסה פאייזקוב מציג זווית מרתקת למלחמה שאיחדה דתות ולאומים שונים ואפילו הקפדה על הפרדה בין נשים לגברים תוך כדי המלחמה בחגיגות 65 שנה לניצחון בעלות היא זכתה ראיסה למדליה משגרירות קזחסטן על חלקה בניצחון.

המיתר הנכון : "בפורים לקחתי את הילדים  ועזבתי את הבית"

לקריאה: https://online.fliphtml5.com/xxsb/bvee/#p=1

Leave a Reply

Your email address will not be published.