בפגישת עבודה בין ראש העיר ירושלים מר משה ליאון לבכירי הקונגרס והעדה סוכם להרחיב את שיתופי הפעולה הנושאים פרי מזה שנים רבות

בשבוע שעבר נפגשה בכיכר ספרא בירושלים, צמרת העדה הבוכרית, יחד עם ראש העיר ירושלים מר משה ליאון. את המשלחת הוביל הגאון זבדיה כהן שליט”א יחד עם מנכ”ל הקונגרס הרב יהודה בלוי, סמנכ”ל הקונגרס הרב יוסי ניאזוב, מזכ”ל איגוד הרבנים הרב יצחק שמלוב ויו”ר הקונגרס בירושלים, חבר הנשיאות מר יעקב מושיחוב. הפגישה החלה בסיפורה של יהדות בוכרה המפוארת מדרך המשי עד לישראל, על הקשר המיוחד והאמיץ של יהודי בוכרה לעיר ירושלים מאז ועד היום, הבוכרים היו מבוני העיר ירושלים. על ההווי הבוכרי, כלי הנגינה וסוגי האוכל המיוחד של העדה, ובסקירה על פעילות הקונגרס למען תושבי העיר ירושלים.

לאחר הסקירה ההיסטורית שקיבל ראש העיר, פנו הצדדים לשיחה עמוקה על חיזוק הקשרים הרבים הקיימים בין מנגנוני הקונגרס לבין מנגנוני עיריית ירושלים בכל הקשור בדאגה לכלל התושבים הבוכרים הגרים בבירה. נושא שהועלה בפגישה היה טיפוחה ופיתוחה של שכונת הבוכרים בירושלים, כל זאת מבלי לפגוע באופייה המיוחד והאותנטי של השכונה. ראש העיר ליאון התחייב להמשיך ולקדם את ענייני העדה, ולשמור על קשר רציף בין הלשכה שלו לבין נציגי הקונגרס למען תושבי העיר.

Leave a Reply

Your email address will not be published.