על פי הערכות גוגל שילמה כחצי מילארד דולרים על רכישת החברה שבין מייסדיה בין מייסדי החברה נמנה גרי פטחוב

גוגל רוכשת את חברת הסייבר הישראלית סימפליפיי (Siemplify) בסכום המוערך במאות מיליוני דולרים. גוגל אישרה את הרכישה בבלוג שפרסמה אך אינה מוסרת את סכום העסקה באופן רשמי. עובדי החברה הנרכשת יצטרפו לפעילות של גוגל קלאוד. הרכישה המפורסמת ביותר של גוגל בישראל הייתה אפליקציית הניווט וויז (Waze), עליה שילמה ענקית הטכנולוגיה מעל מיליארד דולר ב-2013. מאז ביצעה גוגל רכישות קטנות יותר בישראל של חברות בתחומי הענן כמו אלומה ואלסטיפייל.

סימפליפיי הוקמה בשנת 2015 על ידי עמוס שטרן, אלון כהן וגרי פטחוב. מאז הקמתה החברה גייסה 58 מיליון דולר ממשקיעים, כאשר בין משקיעיה נמנות הקרנות Georgian Partners, 20G ונצ’רס ו-83North. סבב הגיוס האחרון שלה היה ב-2019 והחברה מעסיקה כיום כ-200 עובדים בישראל, ארה”ב ואנגליה.

המוצר העיקרי של חברת Siemplify הוא מערכת בשם ThreatNexus אשר מהווה פלטפורמה המאפשרת לארגונים לנהל ולנתח איומי סייבר בזמן אמת. ThreatNexus מסייעת לזהות איומים ממשיים על הארגון ומקשרת באופן אוטומטי בין התראות ואירועים נפרדים תוך שמירה על המידע נקי וברור. המערכת מאפשרת לנהל את מערך אבטחת מידע (SOC) בארגון ולקצר את זמני הטיפול באירועי סייבר – החל מזיהוי ההתקפה וניתוח שלה באמצעות כלים מתקדמים, ועד לטיפול אוטומטי מהיר או טיפול ידני, במידת הצורך.

סימפלפיי מפתחת מערכת לניהול מערך האבטחה של ארגונים ומגדירה עצמה כמי שמסייעת לצוותי הגנת סייבר לעבוד בצורה חכמה יותר ולהגיב מהר יותר בזמן אמת על ידי יצירת תהליכים אוטומטיים המשלבים את כל הכלים העומדים לרשותם. את סימפליפיי ייצגו בעסקה עורכות הדין ענבל פרלשטיין-מנדלבאום ויעל ברץ ממשרד פרל כהן צדק לצר ברץ.

Leave a Reply

Your email address will not be published.