הנשים המתנדבות בארגון המלווה את היולדות מהעדה הבוכרית בקריית מלאכי והסביבה התכנסו לערב גיבוש והערכה

כבר תקופה ארוכה שנשות קריית מלאכי יכולות להיות רגועות לגבי הלידה שלהן. ארגון ‘זויידגי’ שהוקם כחלק מקהילת צעירי הבוכרית בקריית מלאכי ‘אחדות’, מסייע לנשים אחרי לידה בכל המצטרך להן. החל משמירה וטיפול בתינוק הצעיר, בישול אוכל לשאר בני המשפחה, תחזוקת הבית ואוזן קשבת. בשלוש השנים האחרונות בהן פועל הארגון בקריית מלאכי הוענק סיוע מקיף ליותר ממאה יולדות, מספר מרשים ביותר בהתחשב בהתמודדות הלא פשוטה שעוברת על היולדת בשבועות הראשונים לאחר הלידה בה היא צריכה להתחזק ולתפקד אל מול שאר המטלות. נשות זויידגי ‘משתלטות’ על האירוע ונותנות ליולדת את מנוחת הנפש והגוף להן היא זקוקה בימים קריטיים אלו. את כל זאת, עושות המתנדבות בחפץ לב ובפנים מאירות, כממשיכות דרכן של שפרה ופועה, המיילדות העבריות במצרים.

כאמור, בשבוע שעבר נערך לכבודן של המתנדבות ערב גיבוש והערכה. במהלך הערב דיברה עם הנשים הגב’ שרית אסייג עם הרצאתה המעולה והסוחפת על כוח נשי שמתגבר על קשיי היומיום. המתנדבות גם זכו לבר סושי עם טאץ’ בוכרי יוצא דופן בניצוחה של הגב’ גאולה בן שטרית, אחת מהתנדבות בארגון.

מהנהלת הארגון מסרו ל’מנורה’: “הערב הזה נתפר כולו עבוד המתנדבות המעולות שלנו, שממלאות את האוויר של קריית מלאכי בחסד אמיתי ובעזרה משמעותית מאוד לנשים היולדות. מגיע להן את כל הכבוד שבעולם”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.